Замовити дзвінок

Закрити форму

Всі поля обов'язкові для заповнення.

Закрити форму

Всі поля обов'язкові для заповнення.

Закрити форму
+38 (044) 200 11 99 +38 (093) 200 11 90 +38 (067) 200 11 97

До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

 • Home
 • До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією
До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією
До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією «Клініка Мануфактура» дає прості, але ефективні поради щодо нормалізації артеріального тиску.

Ось вони:

 • правильно харчуйтесь;
 • ведіть активний спосіб життя;
 • нормалізуйте режим роботи та відпочинку (це один з ключових інструментів в боротьбі з хронічним стресом);
 • скорегуйте зайву вагу;
 • слідкуйте за рівнем артеріального тиску , а при його підвищенні – обов'язково;
 • зверніться до лікаря, і, постійно приймайте антигипертензивну терапію, що він призначить;
 • уникайте тютюнопаління;
 • уникайте зловживання алкоголем;
 • регулярно (1 раз на рік) перевіряйте стан свого організму (рентген органів грудної клітини, електрокардіограма, загальні аналізи крові та сечі, рівень цукру в крові, ліпідограма).

Більш детальне обстеження буде враховувати індивідуальні особливості Вашого організму і потребує консультації лікаря. Тепер докладніше по кожному з пунктів.

Для профілактики серцево-судинних захворювань підходить середземноморська дієта. Ось її основні принципи: вживання у великій кількості овочів та фруктів, а також бобових, зменшення
кількості споживаних вуглеводів, оливкова олія, замість жирів тваринного походження, і в першу чергу, споживання великої кількості риби та морепродуктів – все це і є секрети
середземноморської дієти.

Активний спосіб життя – це, за рекомендаціями лікарів 3 і більше разів на тиждень 30 і більше хвилин аеробних навантажень (швидка ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання, робота на орбітрек і інші динамічні види активності), інтенсивність яких залежить від рівня Вашої тренованості.

Поняття нормального режиму включає достатній за тривалістю нічний сон (7-8 годин) і своєчасний за часом відхід до сну (бажано не пізніше 22:00). Оптимальну вагу можна обчислити, скориставшись індексом маси тіла (величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла зросту, і тим самим, побічно оцінити, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною). Оптимальний показник знаходиться в межах 18-24. В інтернеті досить онлайн калькуляторів для розрахунку цього показника. Розрахуйте свій. Цільовим рівнем артеріального тиску вважається тиск менше 130/90. Більш детальну інформацію щодо конкретно Вашого випадку Ви можете отримати у фахівця.

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, курцем вважають людину, яка вживає, як мінімум, один будь-який тютюновий продукт кожен день. Під тютюновим продуктом розуміють виріб, повністю або частково виготовлений з тютюнового листя в якості сировини, приготоване для паління, смоктання, жування або нюху.

Надмірним споживанням алкоголю вважають вживання більше 2-х стандартних порцій алкогольних напоїв в день для чоловіків, причому показник для жінок і осіб з невеликою вагою становить 1 стандартну порцію. Однією стандартної порцією вважають таку, що містить 10 грамів спирту. Така кількість міститься приблизно в 330 мл пива, або 125-150 мл вина (9-11% міцності), або 25-30 мл міцних (40-45% міцності) алкогольних напоїв.

Піклуйтеся про своє серце і судинах, і вони довго будуть радувати Вас надійною роботою. Вичерпну інформацію про методи профілактики, діагностики, лікування серцево-судинної патології Ви можете отримати в медичному центрі «Клініка Мануфактура». Наші фахівці розроблять для Вас персональний план обстеження, індивідуальну профілактичну програму, а, при наявності патології – підберуть адекватне лікування, засноване на доказовій медицині, враховуючи особливості Вашого організму.

Related Posts