044 200 11 99
093 200 11 90
067 200 11 97

Кардіологія

Діагностика та лікування серцево-судинних захворювань: ішемічної хвороби серця, цереброваскулярних захворювань, артеріальної гіпертензії, атерослерозу та тромбозу судин, порушень серцевого ритму. Диспансерний нагляд та реабілітація пацієнтів з кардіальною патологією.

Лікування серцево-судинних захворювань

Кардіологія – є базовою дисципліною серед усіх напрямків внутрішньої медицини. Серцево-судинні захворювання є хронічними захворюваннями, які розвиваються непомітно впродовж усього життя, як правило, з прогресуванням симптомів. Попри значне зниження смертності від цих захворювань в багатьох європейських країнах в останні десятиліття, вони залишаються основною причиною раптової смерті. Серцево-судинні захворювання також залишаються провідною соматичною причиною втрати працездатності. Саме тому основне завдання сучасної кардіологічної служби – попередити захворювання, а за його наявності – адекватно лікувати, проводити профілактику загострень і ускладнень. 

Розвиток хронічних, неінфекційних, серцево-судинних захворювань пов'язаний із способом життя людини: нездорове харчування, недостатня фізична активність, паління, артеріальна гіпертензія, ожиріння, підвищений холестирин, стрес. Це взаємопов'язані фактори, які підвищують дію один одного та виявляють сумарний ризик. Статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я засвідчує, що більш ніж три чверті смерті від серцево-судинних захворювань можна уникнути шляхом зміни способу життя та звичок пацієнтів. Отже вчасна діагностика організму та профілактика захворювань залишаються головним завданням не лише медицини, але й самих пацієнтів. 

Основами превентивної кардіології керуються фахівці кардіологи нашої клініки, акцентуючи увагу на профілактиці при діагностиці та лікуванні цілої низки різноманітних захворювань, пов’язаних з роботою серцево-судинної системи. В першу чергу це стани, пов’язані із підвищенням чи пониженням артеріального тиску: артеріальна гіпертензія, вегетативна дисфункція за гіпер- чи гіпотонічним типом; порушення ритму і провідності серця, атеросклероз судин і його наслідки: ішемічна хвороба серця, серцева недостатність; зміни структури і порушення функції клапанного апарату серця та при інших патологіях.

Сучасне обладнання клініки «Мануфактура» дозволяє проводити інноваційні та складні діагностичні процедури і маніпуляції. При необхідності для успішного і ефективного лікування в якості консультантів залучаються лікарі інших спеціальностей: торакальні хірурги, судинні хірурги, травматологи, ендокринологи, онкологи. Комплексний підхід, досвідчений медичний персонал і сучасне обладнання дозволяють швидко і якісно виконувати весь спектр необхідних профілактичних, діагностичних і лікувальних заходів.

Не відкладайте звернення до лікаря при будь-яких хворобливих, можливо не суттєвих на перший погляд проявах, а тим більше при явних перших ознаках серцевого чи судинного захворювання. Не зайвим є звернення до лікаря з питанням профілактичного огляду, навіть за відсутності скарг. 

Перевірити здоров'я серця необхідно:

 • при болях в грудях
 • при задишці
 • при слабкості
 • при набряках
 • при аритміях (перебях в роботі серцях, нападах  серцебиття чи слабкого пульсу)
 • при втратах свідомості
 • при наявності серцево-судинної патології у близьких родичів (батьки, сестри, брати, діти)

Послуги клініки

Клініка «Мануфактура» надає кваліфіковану медичну допомогу в умовах стаціонару та консультативної клініки. На базі консультативної клініки можна:

 • пройти профілактичні огляди стану здоров'я серця та судин за програмами «Здоров'я серця»;
 • пройти лабараторні аналізи: загальний аналіз крові та лейкоцитарна формула крові, тригліцериди, холестерин, коагулограма, аналіз на кальцій, калій, глюкозу, АСT, AST, ГГТ, ліпідограмму та ліпопротеїди;
 • пройти інструментальне обстеження: добове моніторування артеріального тиску, добове моніторування електрокардіограми (ЕКГ) та холтерівське моніторування, електрокардіограма, ехокардіографія, УЗД серця, комп'ютерна томографічна ангіографія та доплер судин, дозволяють повністю оцінити стан пацієнта та поставити точний діагноз, навіть за відсутності клінічних проявів чи при їхній розмитості.

В умовах цілодобового стаціонару та амбулаторно проводиться:

 • Комплексна діагностика всіх видів серцево-судинних захворювань та патологічних станів, що їх спричиняють або супроводжують.
 • Лікування при серцево-судинних захворюваннях.
 • Диспансерне спостереження та реабілітація при кардіальній патології.
 • Фізіотерапія при кардіальній патології.

Як пройти стаціонарне або амбулаторне лікування 

Прийом на стаціонарне лікування в медичному центрі «Клініка Мануфактура» проводиться цілодобово за телефонами клініки, зазначеними на сторінках сайту. Для отримання консультації кардіонлога, флеболога, невропатолога необхідно записатися на прийом за онлайн формою, поданою нижче, або також за телефонами.

Візьміть до уваги, що попередні виписки з історії хвороб, поставлені діагнози, пройдені курси обстеження та лікування стануть у нагоді, і їх варто взяти з собою на прийом або при надходженні в стаціонар.

Вартість послуг

+
Кардіологічний моніторинг
Послуга
Ціна
Добове моніторування артеріального тиску
270 грн.
Розшифровка ЕКГ
165 грн.
Добове моніторування ЕКГ (додаткова доба спостереження) + до 1-ї доби
330 грн.
Добове моніторування ЕКГ (холтерівське моніторування)
645 грн.
Добове моніторування ЕКГ і артеріального тиску
890 грн.
ЕКГ без додаткових відведень (без розшифровки)
165 грн.
ЕКГ без додаткових відведень (з розшифровкою)
330 грн.
ЕКГ з додатковими відведеннями(з розшифровкою)
385 грн.
Ехокардіографія
660 грн.
+
Перебування в стаціонарі
Послуга
Ціна
Індивідуальне замовлення харчування (3 разове)
800 грн.
Індивідуальне замовлення харчування (4 разове)
920 грн.
Індивідуальне замовлення харчування (5 разове)
1040 грн.
Індивідуальне замовлення харчування (разове)
400 грн.
Індивідуальний сестринський пост в стаціонарі (1 доба)
2000 грн.
Перебування в палаті інтенсивної терапії (реанімація) 1 година
950 грн.
Перебування в палаті інтенсивної терапії (реанімація) (1 доба)
5400 грн.
Перебування в палаті стаціонарного відділення (1 доба, одномісна палата)
4000 грн.
Перебування в палаті стаціонарного відділення (1 доба, двомісна палата)
3600 грн.
Перебування одного з членів сім'ї в палаті стаціонарного відділення
2100 грн.
Персональний лікар (1 доба)
1200 грн.
Харчування (разове)
200 грн.
Харчування (3 разове)
600 грн.
Харчування (4 разове)
720 грн.
Харчування (5 разове)
840 грн.
Додаткове прибирання
1500 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Для повного розуміння, а також вчасного звернення по медичну допомогу, означимо групу хвороб серця і кровоносних судин, які належать до серцево-судинних захворювань, їхні основні симптоми, які можуть спостерігатися при наявності прогресуючого розвитку:

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

Це хвороба кровоносних судин, що постачають кров'ю серцевий м'яз. Хвороба може мати хронічний та гострий перебіг. Гострий перебіг це загальновідомий інфаркт міокарда та інші гострі стани, які потребують негайного лікуванняІнфаркт є раптовим проявом хвороби, який характеризується стискаючим або пекучим болем, або сильним здавлючим дискомфортом за грудиною, триває кілька хвилин, відпускає, і повертається знову. У жінок можуть бути інші прояви: болить одна чи обидві руки, шия, плечі, щелепа, між лопатками. Дихання стає частим і поверхневим, може з'являтися виражена слабкість, нудота, запаморочення.

Хронічна ІХС більше відома, як стенокардія або ішемія серця. Стенокардія викликана спазмом судин, в результаті якого серце не отримує необхідний об’єм кисню. Типовою причиною спазму є ураження судин атеросклеротичними бляшками, через що і порушується транспорт кисню. Стенокардія може спричинити інфаркт міокарда і проявляється появою задишки при фізичному навантаженні (не плутати із навантаженням під час занять спортом) або навіть у стані спокою, відчуттям дискомфорту у грудині, тяжкістю та болю. Біль може тривати від 1 до 15 хвилин, мати різний характер та локалізацію (не лише в грудині, але у руці, плечі, лопатці).

Лікування стенокардії перш за все медикаментозне. Призначаються гіполіпідемічні препарати, антиагреганти та проводиться симптоматичне лікування.

Хвороба судин головного мозку

Або цереброваскулярні захворювання. Це захворювання кровоносних судин, що постачають кров до мозку. Найнебезпечнішим і найпоширенішим є гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК), тобто інсульт. Частота інсультних випадків перевищує навіть гострий інфаркт міокарду. Інсульт вимагає негайного лікування. Симптоми інсульту: хворий не може посміхнутися, а при спробі опускає куточки губ, порушене мовлення - слова виходять нерозбірливими та плутаними, неможливість підняти руки вгору або одна рука занадто слабка, виникає слабкість та оніміння в одній частині тіла та кінцівках, також може проявлятися як сильний головний біль без інших проявів.

Хронічний перебіг цереброваскулярних захворювань проявляється гіпертонічною хворобою, втомою, слабкістю,загальним нездужанням, головними болями, запамороченнями, надмірною дратівливістю, короткочасною втратою пам'яті, втратою відчуття рівноваги, частими хибними потребами у сечовипусканні. Вчасна діагностика стану судин, медикаментозне лікування, корекція харчування та фізичної активності здатні попередити розвиток гострих станів при хворобах судин головного мозку.

Хвороба периферійних артерій

Це хвороба кровоносних судин, що постачають кров до рук та ніг. Захворювання мають гострий - критична ішемія нижніх кінцівок (КІНК) та хронічний характер - динамічні порушення кровотоку. 

Причинами захворювання може бути цілий ряд інших захворювань, серед яких атеросклероз займає провідне місце: облітеруючий атеросклероз судин, синдром діабетичної стопи, периферичні тромбози, артеріальна емболія, вади мітрального клапана, аневризмах аорти і клубових артерій тощо. Хронічна хвороба тривалий час може протікати безсимптомно або відчуватися втомою м'язів, набряклістю ніг. Згодом з'являється хвилеподібний тупий біль, як правило, при ходінні та підйому по сходах. Для більш серйозного ураження судин характерний біль у ночі, зміна кольору кінцівок, ураження шкіри у вигляді виразок. Прояв симптомів критичної ішемії нижніх кінцівок розвивається протягом декількох хвилин, годин або днів. Вони можуть змінюватися від переміжної кульгавості (біль у литках під час ходи) до виникнення інтенсивного болю у спокої, парестезій, слабкості м’язів, паралічів. Стан за короткий час загрожує втраті життєздатности кінцівок і вимагає негайного лікування.

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) і емболія легень

Утворення згустків крові у венах нижніх (рідше верхніх) кінцівок, які можуть зміщуватися і рухатися до серця та легенів. Виникнення тромбу у вені спричиняють: сповільнення потоку крові (як внаслідок цілої низки захворювань, так і через тривалу іммобілізацію кінцівки або компресії вени), вроджені або набуті тромбофілії, пошкодження судинної стінки. 

ТГВ часто протікає безсимптомно, або з мінімальною симптоматикою: хворий може під час ходьби відчувати біль у гомілці, набряк гомілки або всієї кінцівки, іноді відчувається як потовщення кінцівки (найчастіше одної кінцівки, за винятком двобічного тромбозу). Також може з'явитися чутливість при стисканні гомілки або болем у стані спокою, підвищується температру самої кінцівки та з'являється розширення поверхневих вен. ТГВ верхніх кінцівок охоплює, як правило, пахвову і підключичну вени, переважає набряк кінцівки і біль. Тромби у глибоких венах можуть розділятися на фрагменти і стати емболами, які з током крові потрапляють у легеневий кровообіг, закупорюючи його. Ускладненням недіагностованого та нелікованого ТГВ може бути довготривала тромбоемболія дрібними фрагментами тромбу, яку часто помилково діагностують як запалення легень чи бронхіальну астму. В залежності від ступеню розвитку ТГВ та наявності основного захворювання, що його спричинило, тромбоз глибинних вен лікується амбулаторно або в стаціонарі під повним лікарським контролем. 

Ревмокардит

Або ревматизм серця - ураження серцевого м'язу та серцевих клапанів у результаті ревматичної атаки, спричиненої стрептококовими бактеріями, в тому числі перенесеними ангіною, бешихою, пневмонією, скарлатиною та інші. Стрептококове ураження проявляється за 2-3 тижні після перенесеного захворювання і , за відсутності вчасної діагностики та лікування, призводить до ревматичного ураження з'єднувальних тканин міокарда з хронічним рецидивуючим перебігом.

Для прояву ревмокардиту характерна поява напочатку мінливих болей в області суглобів, згодом додається слабкість, втомлюваність, нездужання, розбитість, зниження працездатності, лихоманка, пітливість. Згодом виникають хворобливі відчуття в області серця невеликої інтенсивності -  перебої в роботі та прискорене серцебиття, з подальшим розвитком з'являються прояви серцевої недостатності: набряк ніг, задишка при незначному фізичному навантаженні, синюшний колір шкірних покривів пальців, губ, кінчика носа, вологим кашлем. Лікування медикаментозне, вимагає постільного режиму в умовах стаціонару, дотриманням вискокалорійної та вітамінної дієти. Ревмокардит призводить до незворотніх змін у серцевому м'язі, що може потребувати згодом хірургічного втручання, або мати летальні наслідки. 

Вроджені вади серця

Як правило діагностуються в дитячому віці і вимагають хірургічного втручання.