Плазмаферез
Плазмаферез є сучасним метод швидкого та ефективного очищення крові від токсинів, заснований на фільтрації плазми - рідкої складової крові, в який і відбувається накопичення молекул токсинів та запальних елементів. Процедура застосовується в якості додаткового терапевтичного заходу при лікуванні багатьох захворювань, для виведення речовин, що утворюються в організмі наслідок порушення обміну речовин. Також це один з найефективніших методів очищення організму при отруєнні організму токсинами з зовні, наприклад при алкогольній інтоксикації. Крім того, плазмаферез показаний в якості очищення та відновлення організму. Процедуру плазмаферезу не слід плутати з терапевтичним плазмаобміном, який застосовують при важких захворюваннях, що загрожують життю.
Як проводиться плазмаферез
Процедура очищення крові проводиться автоматизовано – апарат здійснює забір венозної крові малими порціями та пропускає її через спеціальний фільтр, в якому відбувається відділення плазми. Саме в ній накопичуються токсини та шкідливі речовини. Відділена від плазми згущена маса крові змішується з ізотичним розчином натрій хлориду та повертається в кровоносну систему пацієнта. Плазамферез не викликає неприємних відчуттів, процедура забора та повернення крові в кровоток відбувається в фізіологічному режимі роботи серця, таким чином зберігаються всі характеристики нормального кровотоку. Сама процедура триває близько години, протягом якої здійснюється обробка не всієї, а лише частини венозної крові. Кількість крові, яку братимуть для очищення за один такий сеанс, визначає лікар на підставі клінічного аналіза крові, маси тіла, віку пацієнта. Цей розрахунок проводиться спеціальною програмою. Так само визначається і кількість сеансів, які необхідно пройти пацієнту, для отримання кращого результату від плазмаферезу. Протягом 24 годин після одної процедури організм виробляє нову чисту плазму, саме тому сеанси плазмаферезу проводяться через день.
Плазмаферез проводиться під апаратним та лікарським контролем за станом пацієнта: вимірюється артеріальний тиск, частота дихання, пульс та насиченість крові киснем. Ще деякий час (від пів години до години) по закінченню процедури пацієнту необхідно залишитися в клініці в стані спокою та під спостереженням лікаря.
Можливі побічні реакції
Після процедури можуть виникати слабкість або запаморочення, нудота, оніміння кінцівок. Такі симптоми проходять дуже швидко.
Коли призначають плазамферез
- алкогольна інтоксикація
- неврологічна патології
- аутоімунні процеси
- алергічні процеси
- вірусні інфекції
- запальні процеси
- захворювання нирок і печінки
- синдром хронічної втоми
- часті або хронічниі стреси
- вікові зміни
- тривалий вплив екологічно шкідливих факторів
- попередження загострення алергії
- профілактика імунозапальних процесів
Протипоказання до плазмаферезу
- виразкова хвороба шлунку
- виражена анемія
- виражена гіпопротеїнемія
- порушення згортання крові
- порушення серцевого ритму
- постінсультний стан
- гіпотензія
- тромбоцитопенія
- дераматоміозити або полі міозити
- люпус-нефрит
Перед процедурою плазмаферезу необхідно проконсультуватися з лікуючим лікарем, якщо у пацієнта є хронічні важкі захворювання.
В клініці «Мануфактура» процедура плазмоферезу проводиться на апараті «Гемофенікс» в комфортних умовах, після консультації з лікарем та під контролем медичного персоналу. Всі інструменти для проведення плазмаферезу – одноразові. Лікар знаходиться постійно поряд з пацієнтом протягом усієї процедури. Жодних медикаментів не використовують під час плазмаферезу. Застосовується лише фізіологічний розчин для промивання кровоносних судин. Наша клініка не використовує жодної донорської складової: ні крові, ні її частки – плазми. Процедура заснована на використання лише власної крові пацієнта.
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар