частные больницы киева
приватные клиники киева приватна_онкологічна_лікарня_в_києві

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Консультація онколога

Клінічний онколог виявляє, усуває та запобігає розвитку пухлин. Це фахівець із глибоким знанням біології та імунології пухлини, а також знанням в області сучасних методів діагностики та лікування раку. Саме таке всебічне знання – суті захворювання і методів боротьби з ним – робить його ключовою фігурою в комплексній програмі лікування пацієнтів з онкозахворюваннями.

Злоякісні новоутворення досить поширені: мають понад 200 різновидів і тисячі причин розвитку. Небезпечний рак тим, що може вражати різні органи та системи, а на ранніх стадіях злоякісні процеси не проявляють симптомів, тому при перших тривожних ознаках необхідна консультація онколога. Чим раніше виявлена хвороба, тим вищі шанси на повне зцілення.

До онколога пацієнтів часто направляють лікарі-спеціалісти або сімейний лікар після виявлення патологій у тканинах органу або при порушеннях його функцій, що дає підстави підозрювати злоякісний характер захворювання. Крім того, підставами для консультації можуть бути деякі зміни у показниках крові та/або розладу в роботі різних органів (травної, дихальної, сечовидільної системи тощо): наприклад, зниження гемоглобіну крові без кровотечі, особливо в поєднанні з погіршенням апетиту, збільшеною втомлюваністю та/або різким схудненням.

Однак нерідко виникають ситуації, коли до онколога потрібно звернутися самостійно і терміново, не очікуючи на прийом сімейного лікаря або іншого фахівця.

Коли записатися до онколога потрібно без направлення іншого лікаря

  • болі, особливо постійні: будь-які, тупі або пекучі;
  • втрата маси тіла: при цьому ви не худнете спеціально і не знаходитесь на дієті;
  • кровотеча: будь-яка – шлунково-кишкова, кровохаркання, кров'яні згустки в сечі, кров'яні виділення із статевих органів;
  • поганий апетит, нудота, блювання;
  • слабкість, стомлюваність, запаморочення;
  • підвищення температури;
  • зміна кольору шкіри: блідий, сірий, жовтий відтінок;
  • збільшення лімфовузлів;
  • зміна кольору, розміру, контурів родимок;
  • травма родимок;
  • рани, що довго не загоються;
  • нічна пітливість.

Бути особливо уважним до проявів нездужання та обов'язково проконсультуватися у оноколога потрібно тим, у кого прямі родичі мали захворювання на рак. Онколог проаналізує ситуацію і, за потреби, направить на обстеження.

Важливо! Усі перелічені симптоми можуть бути ознаками інших захворювань, а не раку. Але звертайтеся обов'язково до онколога – в першу чергу, щоб виключити злоякісну пухлину або (якщо таки діагноз рак підтвердиться), щоб розпочати лікування якомога раніше. Нагадуємо золоте правило онкології – чим раніше, тим краще!

Який онколог повинен оглянути пацієнта?

Ми звикли до практики звернення по допомогу до лікаря вузької спеціальності, коли мова йде про хворобу окремого органу чи захворювання системи. В онкології, першим лікарем-фахівцем пацієнта з встановленим діагнозом або з підозрою на рак повинен бути клінічний онколог. Клінічний онколог, окрім вузької спеціалізації в онкології, має поглиблені знання в біології та імунології пухлини, типах пухлин, їх розвитку та протіканні патологічного процесу. Його розуміння раку у суті допомагає аналізувати і розуміти захворювання окремого пацієнта індивідуально. Окрім того, клінічний онколог – це фахівець, який знає, розуміє та додатково вивчає сучасні методи та підходи у лікуванні ракових пухлин.

Коротко, клінічний онколог – вивчає рак окремого пацієнта і визначає тактику лікування із застосуванням сучасних методів: хімієтерапії, імунотерапії, таргетної терапії, радіотерапії (променева терапія раку), гормонального лікування та хірургічного видалення пухлини.

Як відбувається прийом клінічного онколога в нашому Центрі Онкології?

Пацієнт приходить на прийом за попереднім записом.

Консультація клінічного онколога включає:

  • Розмова з пацієнтом, під час якої фахівець з'ясовує скарги, розпитує про перенесені захворювання, спосіб життя, шкідливі звички та умови праці. Лікар також дізнається про сімейну історію хвороб – чи був рак у близьких родичів.
  • Аналіз медичних документів: вивчення результатів діагностики та висновків лікарів, якщо раніше пацієнт проходив обстеження. 
  • Огляд, під час якого лікар може виявити ознаки хвороби: наприклад, шкірні зміни, болючість, наявність пухлини (її розміри, рухливість), пальпує утворення.
  • На основі одержаної інформації клінічний онколог розробляє план обстежень, за результатами якого ставлять точний діагноз. Це можуть бути: УЗД, біопсія, КТ, МРТ тощо – залежно від передбачуваного діагнозу. За потреби лікар призначає консультацію суміжних фахівців: мамолога, онкогінеколога, уролога та інших.
  • Після отримання результатів діагностики збирається онкологічний консиліум.

Онкологічний консиліум (також називають мультидисциплінарна онкологічна комісія – МОК) – це огляд та обговорення плану лікування окремого хворого командою фахівців: клінічного онколога, онколога-спеціаліста, променевого терапевта, хірурга-онколога, рентгенолога, а за потреби – й лікарів інших спеціальностей: радіолога, анестезіолога, кардіолога, судинного хірурга, ендокринолога та ін. Консиліум оцінює стадію онкологічної патології, а крім того - загальний стан пацієнта, наявність й важкість супутніх захворювань, прогнози перебігу хвороби та ризики лікування, що допомагає клінічному онкологу визначитися з найбільш ефективною тактикою лікування пацієнта та корекцією супутньої патології чи існуючих або прогнозованих ускладнень.

  • Важливо! Якщо пацієнт консультується щодо вже призначеної терапії, наш фахівець, клінічний онколог, коректує схему терапії чи розробляє нову, якщо цьому є терапевтичне значення.

Запитання до онколога на будь-якій консультації ми вітаємо! Адже успішне лікування — це тривалий процес взаємодії лікаря та пацієнта. Онколог обов'язково роз'яснить складні моменти і доступною мовою розповість, що відбувається з організмом. Ми радимо підготувати список питань заздалегідь, до прийому, так ви не забудете важливі для себе питання і не почуватиметеся розгубленим.

Які онкологи-спеціалісти ведуть прийом в нашому Центрі?

Персонал Центру Онкології – це висококваліфіковані лікарі, кожен з яких має великий практичний досвід у діагностиці та лікуванні раку. Окрім консультації клінічного онколога, в залежності від ситуації, ви можете отримати консультацію онкологів інших спеціальностей:

  • онкохірург
  • променевий терапевт
  • хіміотерапевт
  • онкогематолог
  • онкомамолог
  • онкогінеколог
  • онкопроктолог
  • онкоуролог
  • онкодерматолог
  • онкоотоларинголог 

Як записатися на консультацію до клінічного онколога чи онколога-спеціаліста

У нашому Центрі записатися до онколога можна і за власним бажанням, і за направленням лікарів нашої або інших клінік. Для запису на консультацію обирайте зручний для вас спосіб:

При відвідуванні онколога бажано мати при собі документ, що засвідчує вашу особу, а також дані попередніх досліджень та/або виписки з медичних закладів.

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою


Вартість послуг

+
Консультація онкологів
Послуга
Ціна
Онколог, хіміотерапевт
1 540 грн.
Лікар з променевої терапії
1 150 грн.
Хірург-онколог, хірург-мамолог
1 200 грн.
Хірург-онколог
1150 грн.
Хірург-онколог
950 грн.
Професор-онколог
4 550 грн.
Уролог-онколог
1 540 грн.
Онкогінеколог
1 540 грн.
Онколог-мамолог
950 грн.
Онкопроктолог, консультація професора Сорокіна Б.В.
2 000 грн.
Онкогематолог
1 550 грн.
Онко-отоларинголог
1 550 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог, онкохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент, Заслужений лікар України
Досвід роботи: з 2000 року.
лікарі клініки мануфактура
Гематолог. Клінічний онколог.
Досвід роботи: з 2000 року
лікарі клініки мануфактура
Онкогінеколог
Досвід роботи з 1997 року
лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог. Онкохірург. Уролог
Досвід роботи: з 2018 року
лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог. Хімієтерапевт
Досвід роботи: з 2019 року
лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог
Досвід роботи з 2017 року
лікарі клініки мануфактура
Отоларинголог, онко-отоларинголог
Досвід роботи: з 1986 р.
лікарі клініки мануфактура
Онколог, хірург-онколог
Досвід роботи: з 1987 року

Статті

блог клініки мануфактура

Дата - 21.08.2023

Шлях онкопацієнта: від першого візиту – до реабілітації

Хто такий клінічний онколог, і яка його роль в житті пацієнта, що проходить лікування від раку. 

Детальніше

блог клініки мануфактура

Дата - 13.03.2023

Запитання до лікаря-онклога

Зустріч з лікарем допоможе отримати інформацію для прийняття важливого рішення щодо лікування раку.

Детальніше

блог клініки мануфактура

Дата - 23.09.2022

Харчування при хіміотерапії

Поради пацієнту щодо раціону під час лікування

Детальніше

Всі статті

Відгуки про нас

Пройшла консультацію у Сергія Петровича Одарченка, лікар все так чітко пояснив, як розвивається процес та що і коли краще робити.Дуже ввічливий і компетентний, не дарма мені його рекомендували його ж пацієнти з Вінниці. Я теж рекомендую. Буду лікуватися тільки у нього. 

(Відгук отриманий з сайту клініки)

Пацієнтка Олександра

В Україні немає кращого гематолога, ніж Вікторія Косінова! Лікар від Бога. Я завдячую їй життям, вона змогла створити чудо в моєму житті. Дуже уважна, навіть до дрібниць, і не байдужа до чужого болю. ДЯКУЮ!!! 

(Відгук надісланий на електронну пошту клініки)

Пацієнтка Горбенко Ганна

//