КТ-Діагностика
Комп'ютерна томографія (КТ) та мультиспіральна комп’ютерна томографія (МСКТ)
Обидва методи базуються на рентгенівському скануванні організму. За допомогою цих методів можливо візуалізувати будь-який орган, його розмір, положення, форму та щільність. Зображення можна переглядати у будь-якій площині та у 3-D, з оцінкою щільності тканин.
Коли призначається КТ/МСКТ:
Діагностика за допомогою комп’ютерної томографії призначається лише лікарем для постановки та уточнення діагнозу, спостереження за розвитком захворювання, контролю лікування, підготовки до оперативних втручань тощо.
Призначають як планове так і екстрене діагностичне дослідження:
- для обстеження голови - кісткових тканин, крововиливів (давністю не більше 4 годин);
- для обстеження органів грудної клітки - для оцінки стану дихальної системи: легені, бронхи;
- для обстеження середостіння і черевної порожнини;
- при діагностиці стану опорно-рухової системи - якісний метод для визначення стану суглобів, кісток;
- при діагностичному пошуку, направленому на підтвердження або спростування новоутворень та іншого.
Екстрена діагностика призначається при:
- складних травмах
- підозрі на крововилив у мозок
- підозрі на ураженні судини (наприклад, розшарування аневризми аорти)
- підозрі на деякі інші гострі ураження порожніх та паренхіматозних органів (ускладнення основного захворювання або в результаті діючого лікування)
Як проводиться комп'ютерна та спіральна комп'ютерна томографії:
При комп'ютерній томографії пацієнт лежить на столі, що рухається відносно сканера, в якому вмонтовані датчики. Вони фіксують зрізи органів в режимі реального часу та виводять їх у вигляді зображення на монітор. Отримані зображення також записують на оптичні носії інформації або USB флешку. Для якісного аналізу результатів дослідження досвідченому лікареві достатньо дві-три години.
Спіральна комп’ютерна томографія є найпрогресивнішим діагностичним методом. Його особливість у тому, що випромінювач обертається по спіралі, одночасно здійснюючи поступові рівномірні рухи стола, на якому лежить пацієнт. Зображення органів за такого методу отримуються у будь-якому площинному напрямі.
Контрастування:
Для кращого розпізнання органів одне від одного та нормальних структур від патологічних застосовують контрасне підсилення (контрастування), шляхом введення в порожнинний орган чи кровотік контрастної речовини (найчастіше — йодовмісної). Контрастне підсилення дозволяє уточнити характер патологічних змін, в тому числі, досить точно вказати наявність і характер пухлин на фоні оточуючих їх м’яких тканин, а також візуалізувати зміни, які неможливо виявити при звичайному обстеженні без контастування. Необхідність застосування контрастної речовини визначає лікар-рентгенолог.
Існує два основних види контрастування, які часто суміщаються:
- пероральне — пацієнт за визначеним режимом випиває розчин препарату. При цьому покращується контрастування порожнинних органів шлунково-кишечного тракту;
- внутрішньовенне — препарат вводиться в вену пацієнта під час обстеження, що дозволяє оцінити характер накопичення контрастного препарату тканинами і органами через кровоносну систему. При внутрішньовенному контрастуванні сканування відбувається в декілька основних фаз: артеріальна, венозна, екскреторна.
Внутрішньовенне контрастування, в свою чергу, проводиться може проводитися двома способами:
- «ручне», коли контраст вводиться медперсоналом вручну, час і швидкість введення не регулюються. Це застарілий метод і він не відповідає сучасним можливостям методу МСКТ;
- болюсне, коли препарат вводиться автоматизованим інжектором з точно заданою швидкістю і часом подавання речовини. При цьому враховуються клінічне завдання, вік, вага та інші особливості пацієнта.
МСКТ з контрастуванням дозволяє виявити і диференціювати пухлинні утворення будь-яких локалізацій, зокрема, вогнищеві утворення паренхіматозних огранів (печінки, нирок, підшлункової залози, селезінки, в головному мозку), а також оцінити розповсюдження злоякісного пухлинного процесу, резектабельність пухлини, виявити метастатичне ураження лімфовузлів і паренхіматозних органів.
В клініці «Мануфактура» комп’ютерна томографія з контрастом проводиться з використанням «Томогексол 350 мг».
Перед проведенням комп'ютеної томографії з контрастною речовиною, важливо переконатися у відсутності алергії на йодовмісні препарати та ознайомитися протипоказаннями до контрастуваня.
Протипоказання до проведення КТ/МСКТ:
- Вагітність (будь-який термін) окрім життєвих показань.
- Психічні розлади в окремих випадках.
- Вага понад 200 кг (проведення досліджень пацієнтам з такою вагою можливе не на всіх комп’ютерних томографах).
- Алергічна реакція на йодовмісні препарати (при проведенні КТ з контрастом).
- Ускладнені хвороби нирок та печінки.
- Важкі ускладнення будь-якого з видів цукрового діабету.
- Онко- та запальні процеси з боку щитоподібної залози.
Як підготуватися до КТ/МСКТ:
Комп'ютерна томографія не потребує особливої підготовки, але перед проведенням КТ з контрастом важливо здати аналіз на креатинин для оцінки стану нирок та виключення ниркової недостатності, а також перевірити відсутність алергічної реакції на йод.
Важливим є наявність направлення на цей вид діагностики від лікаря, адже більшість КТ проводяться для остаточного підтвердження діагнозу і перед його застосуванням, проводяться більш прості дослідження, такі як рентген, УЗД, аналізи тощо.
Якість КТ в клініці «Мануфактура»:
В нашій клініці комп’ютерну томографію (КТ) виконується на новому (2017 р.в.) багатозрізовому (мультиспіральному) комп’ютерному томографі останнього покоління (Aquilion Lightning) від провідного світового виробника медичної техніки японської компанії «Toshiba medical». Функціональність, потужність і апаратні характеристики дозволяють виконувати КТ різних областей організму з високою якістю зображення і при мінімальному променевому навантаженні. Все перераховане є запорукою високого рівня обстеження і забезпечує успішність в пошуку причин порушень і постановці правильного діагнозу. Ефективність КТ також визначається кваліфікацією медичного персоналу, який проводить обстеження і аналіз отриманих даних. В нашій клініці лікарі володіють досвідом і навичками в роботі з таким складним обладнанням, що гарантує точність обстеження.
Наші послуги:
- Діагностика оцінки стану хребців та міжхребцевих дисків
- Діагностика остеохондрозу і спондильозу
- Діагностика при пухлинах і новоутвореннях хребта
- Діагностика новоутворення і пухлини головного мозку
- Візуалізація змін спинного мозку
- Діагностика судинної мальформації та/або аневризми внутрішньочерепних судин
- Діагностика патологічних змін судинної мережі
- Контроль при оперативному втручанні
- Скринінг-метод для пошуку можливої патології
- Діагностика при черепно-мозковій травмі
- Пошук і диференціальна діагностика патології підшлункової залози
- Пошук і диференціальна діагностика патології печінки
- Візуалізації процесів в легеневій тканині, плеврі і середостінні
- Інформативний метод візуалізації вилочкової залози
- Патологія жовчовивідних шляхів
- Патологія селезінки
- Зображення ребер, грудини
- Аномалії розвитку
- Травми грудей
- Травма живота
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар