Паліативна допомога
Паліативне лікування - вид спеціалізованої медичної допомоги онкохворим для полегшення симптомів раку, лікування побічних ефектів протипухлинної терапії, лікування болю.
Що таке паліативна допомога
Сьогодні лікування раку включає не лише боротьбу з пухлиною, але також і надання допомоги, спрямованої на полегшення симптомів, які обумовлені як самим захворюванням, так і наслідками лікування, зокрема дією хіміо- чи променевої терапії. Такими наслідками можуть бути біль, нудота, блювання (іноді досить виснажливе), втрата ваги, знесилення пацієнта тощо. Усунення цих наслідків за допомогою знеболення, протиблювотних засобів, налагодження харчування, поліпшення самопочуття та якості життя пацієнта називається паліативною терапією або терапією супроводу. Паліативна допомога надається одночасно з лікуванням раку або після його завершення, але аж ніяк не замість нього. Паліативна допомога не може вилікувати рак, але вона використовується, щоб допомогти пацієнтові пережити складні методи лікування раку та контролювати симптоми хвороби, в тому числі, коли прогноз на одужання невтішний.
Паліативне лікування включає:
- лікування симптомів раку: усунення дисфункції або підтримка роботи органів, уражених раком;
- лікування наслідків розвитку пухлини: лікування дисфункції органів, на роботу яких впливає розташована поруч пухлина;
- лікування симптомів побічної дії, пов’язаної з протипухлинною терапією;
- лікування болю.
Паліативна допомога може включати медикаментозне лікування, променеве лікування, хірургічні втручання, фізіотерапевтичні процедури, дієту та фізичні вправи.
Чому важливе і в чому ефективність паліативного лікування
Пацієнти часто мають хибне уявлення і про паліативне лікування, і про його роль у комплексному лікуванні раку. Найбільш помилково плутати паліативне лікування та допомогу, що надається в хоспісах, хоча паліативне лікування може бути частиною допомоги хоспісу.
Паліативне лікування може призначатися з перших днів при постановці діагнозу, а також одночасно або одразу після курсів хіміотерапії та променевої терапії, щоб запобігти погіршенню стану пацієнта та його самопочуття, що в тяжких випадках може навіть унеможливити проведення протипухлинної терапії. Яскравим прикладом може бути розвиток анемії у хворого на рак. Без її лікування протипухлинна хіміотерапія неможлива. Лікування анемії та її симптомів буде спеціалізованою супровідною терапією, тобто паліативною допомогою, в комплексному лікуванні раку.
Але паліативна допомога може бути і спеціалізованим лікуванням для зменшення страждань пацієнта, значного покращення якості його життя, а часто і його продовженням, у випадках, коли лікування раку не має перспектив.
Як отримати паліативну допомогу в МЦ «Клініка Мануфактура»
Якщо ви є пацієнтом Центру Онкології МЦ «Клініка Мануфактура», то паліативна допомога входить у вашу індивідуальну схему лікування.
Якщо ви отримуєте чи пройшли протипухлинне лікування в іншому медичному закладі та потребуєте додаткової медичної допомоги через появу небажаних симптомів чи побічних ефектів, ви можете звернутися до нас за паліативним лікуванням. Не варто відмовлятися від медичної допомоги для поліпшення вашого стану. Паліативна допомога в нашому закладі не зменшує ролі вашого онколога чи клініки, яка надає вам основне протипухлинне лікування.
Наші онкологи детально пояснюють пацієнтам особливості лікування в залежності від стану хвороби. Ми відкриті до запитань і в разі потреби лікар обов’язково надає всю необхідну інформацію та запропонує необхідну допомогу, а якщо треба, скорегує протипухлинний курс.
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар