Клінічні дослідження при лікуванні раку
Безкоштовні дослідження інноваційних лікарських препаратів для пацієнтів з різними формами раку. Програми досліджень відповідають міжнародним стандартам ICH GCP та погоджені з Державним експертним центром МОЗ України.
Клінічні дослідження при лікуванні раку
Клінічні дослідження це офіційна, регламентована законодавством програма випробування лікарських засобів перед їхньою реєстрацією для підтвердження доведеної ефективності та безпечності. В першу чергу це є науково-дослідницька робота з метою виявлення та підтвердження клінічних, фармакологічних або інших ефектів лікарських засобів, а також виявлення побічних дій, вивчення процесу всмоктування, розподілу, метаболізму та виведення з організму людини.
Загалом в Україні та світі проводять 4 етапи (фази) клінічних випробувань (докладніше про них можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я України), серед яких в Україні найчастіше проводиться III етап (фаза), в якому підтверджуються ефективність та дозування лікарського препарату, виявляється його побічна дія на організм. Такі дослідження проводяться серед великої групи (сотні чи тисячі) пацієнтів з захворюваннями, які має лікувати досліджуваний препарат. Велика кількість досліджень проводиться одночасно у багатьох країнах світу, стаючи таким чином міжнародними клінічними випробуваннями.
Значення клінічних досліджень для пацієнта
Клінічні випробування – єдина можливість отримати інноваційні ліки. Для важковиліковних та невиліковних на сьогоднішній день захворювань, таких як рак, СНІД, діабет тощо, неможливе відкриття нових ліків без проведення клінічних досліджень. А для більшості хворих клінічні випробування стають шансом отримати результативне і безкоштовне лікування, адже у багатьох випадках в них беруть участь хворі з термінальними стадіями злоякісного процесу, коли проведення операції є неможливим і показана лише підтримуюча терапія для полегшення стану хворого. Помітне поліпшення самопочуття в результаті прийому експериментальних ліків, а часто і позитивна динаміка у результатах регулярних обстежень не лише подовжують життя, але і покращують його якість.
Участь хворого, що відповідає критеріями відбору у певну програму досліджень лікарських препаратів, безкоштовна та добровільна: лікарські препарати, сеанси їх введення, обстеження та контроль за станом пацієнта протягом визначеного часу після закінчення досліджень є повністю безкоштовними.
Медичний центр «Клініка Мануфактура» власною командою фахівців спільно з Державним експертним центром МОЗ України проводить клінічні дослідження ІІІ фази в онкології.
Клінічні дослідження нашої клініки:
Як взяти участь в клінічних дослідженнях
Участь у клінічних дослідженнях абсолютно добровільна. Кожна програма дослідження має чіткі критерії включення хворого у програму, а також критерії виключення. Критерії включення та виключення дозволяють підібрати учасників відповідно до поставленої мети дослідження для отримання максимально відповідних результатів та «чистого» висновку у підсумку дослідження. Це скорочує шлях до виготовлення кінцевого висновку щодо лікарського засобу та його доведену дію на користь або побічні наслідки для пацієнтів з певним захворюванням.
Щоб взяти участь у клінічному дослідженні, потенційному кандидату необхідно знайти відповідну програму клінічних досліджень, що проводяться в клініці та подати заявку на участь у ній.
Подати заявку можна:
- відправивши онлайн форму запису на прийом до лікаря. Замість спеціальності лікаря із списку лікарів, що ведуть прийом у клініці, необхідно обрати послугу «Клінічні дослідження» відповідної програми досліджень.
- надіславши на електронну пошту клініки відповідний запит із позначкою «Участь у клінічних дослідженнях» відповідної програми досліджень
Для розгляду заявки на участь у програмі досліджень необхідно надати дані про діагноз, результати аналізів, пройдене лікування тощо. Пацієнт, що відповідає критеріям включення, запрошується до участі в клінічних дослідженнях.
Як відбувається включення у програму досліджень
Після попереднього обговорення лікар надає пацієнтові письмову інформацію про цілі дослідження, його тривалість, процедури, можливі ризики і користь. Перед тим, як прийняти остаточне рішення, пацієнт має уважно ознайомитися з наданою інформацією, за потреби порадитися з близькими або лікарем та підписати інформовану згоду.
Інформована згода – добровільна та усвідомлена письмова згода пацієнта на участь у клінічному випробуванні. Підписуючи інформовану згоду, пацієнт підтверджує, що прочитав і зрозумів всю інформацію, що стосується дослідження, і погоджується з його умовами.
Обов'язково укладається договір про страхування життя і здоров’я пацієнта у порядку, передбаченому законодавством.
Докладний план дослідження, його тривалість, критерії включення і виключення учасників, перелік і розклад обстежень, розклад прийому препаратів викладено в протоколі дослідження. Графік відвідувань описується в протоколі дослідження і у формі інформованої згоди. Частота відвідувань може бути різною залежно від протоколу дослідження — візити можуть бути щотижневими, раз на місяць, чи один візит на кілька місяців. Багато досліджень проходять амбулаторно, пацієнт приймає препарат вдома, а в клініку приходить лише на обстеження і здачу аналізів. Якщо учаснику дослідження необхідно перебувати в стаціонарі під наглядом, лікар попередить його про це.
Права пацієнтів-учасників досліджень
- Участь у клінічному дослідженні – добровільна. Ніхто не може примусити пацієнта до участі у випробуваннях проти його волі.
- Пацієнт має право в будь-який момент відмовитися від участі та вийти з дослідження без пояснення причини. Слід пам’ятати, що у випадку погіршення стану здоров'я пацієнта або при будь-якій загрозі його безпеці, лікар може вивести пацієнта з дослідження до його закінчення.
- Пацієнт має право на отримання повної та достовірної інформації, яка стосується дослідження, лікарського препарату, що тестується, та стану власного здоров’я.
- Пацієнт має право на конфіденційність своїх особистих даних. Вся інформація про нього зберігається в закодованому вигляді, доступ до неї має обмежене коло осіб і лише у межах проведення дослідження.
Відповідно до міжнародних стандартів пріоритетом при проведенні клінічних досліджень є безпека пацієнтів. За безпекою учасників протягом всього дослідження слідкує комісія з питань етики. Стан здоров’я учасників ретельно контролюється. Якщо стан здоров’я пацієнта погіршиться, він буде виведений з дослідження, і йому буде надана необхідна медична допомога.
Комісія з питань етики
В рамках програми клінічних досліджень при Медичному центрі ТОВ «Асклепион» («Клініка Мануфактура») діє Комісія з питань етики - незалежний орган, створений для консультування і прийняття рішень по етико-правовим і практичним питанням, пов'язаним з проведенням клінічних досліджень. Діяльність Комісії спрямована на захист прав, гідності і свобод пацієнтів, що беруть участь в дослідженнях.
Комісія здійснює моніторинг дотримання біоетичних принципів в ході проведення клінічних випробувань лікарських засобів, медичних приладів та інших клінічних та біомедичних досліджень в Медичному центрі.
Основні завдання Комісії:
- оцінка включення пацієнтів в клінічні дослідження, особлива увага приділяється процедурі отримання інформованої згоди;
- розгляд питання включення в програму клінічних досліджень недієздатних пацієнтів, вразливих категорій пацієнтів і хворих в критичному стані;
- детальний аналіз інформації про виявлені відхилення від протоколу, серйозні побічні явища, розглядаються нетипові випадки, а також ряд інших аспектів, де може знадобитися втручання етичної комісії;
- періодичний моніторинг дотримання етичних і морально-правових аспектів проведення клінічних досліджень в Медичному центрі.
Пацієнти, які мають питання щодо проведення клінічних досліджень, можливості взяти участь в міжнародній програмі, прав та обов'язків учасників дослідження і дослідників, можуть звертатися в Комісію з питань етики:
З понеділка по п'ятницю: 10:00-14:00
Тел./факс: +38 (044) 200 11 96, е-mail: [email protected]
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар