Хімієтерапія
Види хімієтерапії
Хімієтерапія застосовується для зменшення або повної зупинки росту пухлини, і є головною складовою комплексного лікування раку. Вона здійснює загальний, системний вплив на організм, тобто лікарський препарат потрапляє в будь-яку ділянку організму і впливає на будь-яку його клітину.
Хіміотерапевтичне лікування індивідуальне для кожного окремого хворого і розділяється на доопераційний (неоад'ювантний), післяопераційний (ад’ювантний) та підтримуючий (паліативний) види.
- Неоад’ювантна хіміотерапія призначається до початку оперативного лікування. Її метою, як правило, є зменшення пухлини для подальшого її видалення, а також - визначення відповіді організму на той лікарський препарат, який має максимальний терапевтичний ефект.
- Ад’ювантна хіміотерапія призначається після видалення пухлини. Її метою є недопущення рецидиву хвороби, а також лікування віддалених метастазів.
- Паліативні хіміотерапії призначаються при неможливості повного зцілення. Їхня мета, максимально можливе зменшення симптомів хвороби.
Сучасний підхід до хіміотерапевтичного лікування раку включає застосування препаратів різних груп: власне хіміотерапевтичних препаратів (або цитостатиків), таргетних препаратів та препаратів імунотерапії.
- Цитостатикі, або хіміотерапевтичні препарати, гальмують або уповільнюють ріст ракових клітин, впливаючи на них на певних стадіях їх клітинного циклу. Ракові клітини діляться швидше ніж нормальні, але ж, тим не менш, хіміотерапевтичні препарати не відрізняють подільні ракові клітини від подільних здорових клітин, і тому, наприклад, здорові клітини шлунково-кишкового тракту та волосяних фолікулів, які теж мають швидкий цикл поділу, є дуже сприйнятливими до дії хіміотерапевтичних препаратів, тому страждають при їх введенні. Існує багато хіміотерапевтичних препаратів, які використовуються як окремо, так і в комбінації з іншими видами лікування раку.
- Препарати таргетної терапії (від англ. target – мета, мішень) діють безпосередньо на клітини-мішені, які мають будь-які генетичні аномалії, що призводять до розвитку пухлини. Тобто при проведенні таргетній терапії здорові тканини і органи, що оточують пухлину, не піддаються такому агресивному впливу, як це буває при проведенні хіміотерапії препаратами загальної дії. Завдяки такому вибірковому впливові досягається можливість звести побічну дію на весь організм до мінімуму, забезпечивши максимальну ефективність лікування безпосередньо уражених пухлиною клітин. Таргетна хіміотерапія показала свою ефективність при різних стадія захворювання, в тому числі, і занедбаних. Як правило, таргетні препарати - таблетовані, їхнє застосування не вимагає тривалого перебування пацієнта в стаціонарі, і дозволяє вести звичний спосіб життя в оточенні родини та близьких.
- Препарати імунотерапії не вбивають пухлину безпосередньо, але активують власну імунну систему пацієнта, яка вступає у боротьбу з клітинами пухлини і не дає утворюватись новим клітинам. Цей вид протиракової терапії став одним із досягнень останнього десятиліття в лікуванні онкологічних та онкогематологічних захворювань.
Поєднання хіміотерапевтичних препаратів різних груп дає можливість не тільки підвищити ефективність лікування раку, але і поліпшити якість лікування, його переносимість, та продовжують життя онкохворого. Таке поєднання різних препаратів в одночасній терапії називають поліхіміотерапією.
Хіміотерапевтичне лікування в «Клініці Мануфактура»
При проведенні хіміотерапевтичного лікування в Центрі Онкології «Клініки Мануфактура» використовуються препарати, які рекомендовані такими світовими онкологічними ресурсами, як NCCN, ASCO, ESMO, AHA та EHA. А сам процес застосування зазначених препаратів відбувається за сучасними світовими протоколами та включає:
- точне дозування препаратів,
- використання супровідної терапії,
- ретельне дотримання тривалості введення препаратів,
- відповідність інтервалів і кількості циклів хіміотерапії загальноприйнятим світовим стандартам.
Контроль дозування препаратів є регламентованим протоколом лікування і здійснюється лікуючим лікарем, провізором та медсестрою. Для проведення хіміотерапії ми використовуємо лише оригінальні препарати або генерики, вироблені відомими світовими компаніями, сертифікованими в Україні.
Лікування проводиться в комфортних палатах. При погіршенні лабораторних показників або загального стану хворого, він може бути переведений у відділення інтенсивної терапії для цілодобового нагляду лікарів-анестезіологів та реаніматологів, які стабілізують стан пацієнта.
Маючи досвідчених лікарів та певне обладнання ми можемо встановлювати спеціальні центральні венозні катетери – порт-системи, що спрощує та робить комфортним для пацієнта довготривале введення препаратів, а також захищає вени хворого від багаторазових проколів у випадках, коли курс хіміотерапії триває понад 7–10 днів, а самих курсів планується декілька.
Супровідна терапія в комплексному хіміотерапевтичному лікуванні
Супровідна терапія необхідна для поліпшення стану і самопочуття пацієнта під час проходження курсу хіміотерапії. Вона направлена не лише на зменшення побічної дії (ускладнень) хіміопрепаратів, але й для забезпечення високої толерантності до них, що посилює загальний ефект лікування.
З метою своєчасного виявлення ускладнень хіміотерапії (розвиток синдрому масивного розпаду пухлини, гострого ураження нирок, токсичного ураження печінки тощо.) під час хіміотерапії в «Клініці Мануфактура» ми постійно контролюємо показники крові за допомогою лабораторних досліджень та функції серцево-судинної системи за допомогою ЕКГ та ехокардіографії разом із спостереженням за станом інших систем організму. На підставі діагностованих змін будуємо відповідну коригувальну підтримуючу терапію.
Власна сучасна лабораторія та діагностичний центр нашої клініки допомагають вчасно, точно і цілодобово діагностувати будь-які зміни в організмі пацієнта, викликані перебігом хвороби або ускладненнями лікування.
Ми лікуємо:
Ми проводимо хіміотерапію при таких видах раку
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар
Статті
Дата - 23.09.2022
Харчування при хіміотерапії
Поради пацієнту щодо раціону під час лікування
Дата - 21.09.2022
Як хіміотерапія впливає на тіло
Пояснення для пацієнтів. Деякі рекомендації щодо полегшення стану при отриманні курсу хіміотерапії.