с.Ходосівка

Центр хіміотерапії

Хіміотерапія 

Хіміотерапія застосовується для зменшення або повної зупинки росту пухлини і є головною складовою комплексного лікування раку. Вона здійснює загальний, системний вплив на організм, а це означає, що лікарський препарат потрапляє в будь-яку ділянку організму і впливає на будь-яку його клітину, що ділиться. 

Хіміотерапевтичне лікування індивідуальне для кожного окремого хворого і розділяється на доопераційні (неоад'ювантні), після операційні (ад’ювантні) та підтримуючі (паліативні). 

  • Неоад’ювантна хіміотерапія призначається до початку основного лікування. Її мета, як правило, націлена на зменшення пухлини для подальшого її видалення, а також на визначення відповіді організму на той лікарський препарат, який має максимальний терапевтичний ефект;
  • Ад’ювантна хіміотерапія призначається додатково до основного виду лікування – видалення пухлини. Її мета, не допустити рецидиву хвороби та лікування віддалених метастазів;
  • Паліативні хіміотерапії призначаються при неможливості повного зцілення. Їхня мета, максимально можливе зменшення симптомів хвороби.

Сучасний підхід до лікування раку заснований на поєднанні різних методів впливу на пухлини і у комплексному хіміотерапевтичному лікуванні передбачає застосування таргетних препаратів та препаратів імунотерапії. 

  • При таргетній терапії (від англ. target – мета, мішень) дія препарату спрямована безпосередньо на клітини-мішені, які мають будь-які генетичні аномалії, що призводять до розвитку пухлини. Тобто при її проведенні здорові тканини і органи, що оточують пухлину, не піддаються такому агресивному впливу, як це буває при проведенні хіміотерапії препаратами загальної дії. Завдяки такому вибірковому впливові досягається можливість звести побічну дію на весь організм до мінімуму, забезпечивши максимальну ефективність лікування безпосередньо уражених пухлиною клітин. Таргетна хіміотерапія показала свою ефективність при різних стадія захворювання, в тому числі, і запущених. Як правило, таргетні препарати - таблетовані, їхнє застосування не вимагає тривалого перебування пацієнта в стаціонарі, і дозволяє вести звичний спосіб життя в оточенні родини і близьких.
  • Імунотерапія стала одним із досягнень останнього десятиліття в лікуванні онкологічних та онкогематологічних захворювань. В цьому випадку для боротьби із пухлинними клітинами активується власна імунна система людини, що призводить, найчастіше, до блискучих результатів в лікуванні найбільш запущених стадій захворювання. 

Комбінація імуно- та таргетних препаратів сучасної хіміотерапії не просто продовжують життя онкохворого, але і поліпшують його якість. Таке поєднання різних препаратів цитостатиків (препарати, що зупиняють ріст клітин) в одночасній терапії називають поліхіміотерапією. 

Хіміотерапевтичне лікування в Клініці «Мануфактура»

В клініці «Мануфактура» проводиться поліхіміотерапевтичне лікування цитостатиками давно відомими та рекомендованими світовими онкологічними ресурсами такими, як NCCN, ASCO, ESMO, AHA, EHA.

Ми забезпечуємо грамотне проведення протоколів хіміотерапії, що включають:

  • точне дозування препаратів і подвійний контроль при розрахунку доз цитостатиків,
  • коректна супровідна терапія,
  • ретельне дотримання тривалості введення препаратів,
  • відповідність інтервалів і кількості циклів хіміотерапії загальноприйнятим світовим стандартам.

Регламентовані протоколами лікування дози препаратів контролюються лікуючим лікарем, провізором та медсестрою. Для проведення хіміотерапії ми використовуємо лише оригінальні препарати або генерики, вироблені відомими світовими компаніями, сертифікованими в Україні.

Під час проведення лікування за пацієнтами спостерігає команда кваліфікованих медичних сестер, навчених особливостям догляду за онкохворими пацієнтам. 

Лікування проводиться в комфортних палатах. При погіршенні лабораторних показників або загального стану хворого, він може бути переведений у відділення інтенсивної терапії для цілодобового нагляду лікарів-анестезіологів та реаніматологів, які стабілізують стан пацієнта. 

У разі тривалості курсу хіміотерапії більше 7-10 днів наші хірурги встановлюють порт-системи - це спеціальний центральний венозний катетер, що спрощує тривале введення ліків і захищає вени пацієнта від повторних пункцій.

Супровідна терапія в комплексному хіміотерапевтичному лікуванні

Супровідна терапія необхідна для поліпшення самопочуття пацієнта під час хіміотерапії, оскільки протипухлинний курс агресивно впливає на весь організм. Супровідна терапія, також звана паліативною підтримкою, не тільки зменшує побічні ефекти цитостатичних препаратів, але й забезпечує високу толерантність до них, посилюючи загальний ефект лікування.

В клініці «Мануфактура» до кожного окремого випадку хіміотерапевтичного лікування призначається відповідна коригуюча супровідна терапія, ведеться постійний контроль показників електролітного та кислотно-лужного балансу для адекватної інфузійної терапії, попередження розвитку синдрому масивного розпаду пухлини, гострого ушкодження нирок чи порушення роботи серцевого м'яза. Пацієнтам, які отримують хіміотерапію, проводиться регулярний моніторинг показників периферичної крові, діяльності серця (ЕХО-кардіографія), сечовидільної системи (щоденний контроль показників ниркового і електролітного обміну), функції щитовидної залози (регулярне визначення рівня гормонів). Власна сучасна лабораторія та діагностичний центр нашого Медичного центру допомагають вчасно і точно діагностувати будь-які зміни в організмі пацієнта, викликані перебігом хвороби або ускладненнями лікування.

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою

Ми проводимо хіміотерапію при таких видах раку

Для ранньої діагностики онкологічних захворювань радимо проходити обстеження у лікарів-спеціалістів щопівроку або щорічно. Ми розробили спеціальні онко check-up програми, які складаються з базових обов'язкових обстежень для чоловіків та жінок, щоб допомогти вам у піклуванні про своє здоров'я.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

Педіатр, дитячий гематолог
Досвід роботи: з 1988 року
Лікар-онколог, хіміотерапевт
Досвід роботи: з 1995 р.
Лікар-онколог. Онкогематолог.
Досвід роботи: з 2000 року
Лікар-онколог
Досвід роботи з 2016 року

Статті

Дата - 23.09.2022

Харчування при хіміотерапії

Поради пацієнту щодо раціону під час лікування

Детальніше

Дата - 22.09.2022

Про хіміотерапію в лікуванні раку

Інформація для пацієнтів

Детальніше

Дата - 21.09.2022

Як хіміотерапія впливає на тіло

Пояснення для пацієнтів. Деякі рекомендації щодо полегшення стану при отриманні курсу хіміотерапії.

Детальніше

Всі статті

Відгуки про нас

"Велика подяка чудовому та уважному лікарю Кулябі Ярославу Миколайовичу. Висококваліфікований онколог. Рекомендую!"

Картина від пацієнтки подарована лікарю


Пацієнтка Приліпко Світлана

Найкращій лікар в цілому світі !!! С першого погляду довірились і ні на хвилину не пожалкували! Чуйний , щирий, турботливий - вилікував мого батька. Дякую Богу, що зустріли Ярослава Миколайовича!

(Відгук з сайту клініки)

Користувачка Юлія

Всім хто зіткнувся з онко: Найкращий спеціаліст у клініці п.Куляба Ярослав Миколайович. Найкращий лікар. Чуйний, уважний, професіонал своєї справи. Заспокоїть панікуючих і направить у потрібний напрямок. Дуже рекомендую. З ним - як за кам'яною стіною.

(Відгук з нашого сайту)

Пацієнтка Ганна Матіяш

//