Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Імунотерапія

Імунотерапія – один із найсучасніших і перспективних напрямів у лікуванні онкологічних захворювань. 

Імунотерапія – один із найсучасніших і перспективних напрямів у лікуванні онкологічних захворювань. Якщо описати суть методики коротко, то це використання ресурсів імунітету людини, щоб знищувати ракові клітини. Адже для того, щоб вижити, злоякісні клітини знаходять спосіб «сховатися» і зникнути з видимості імунної системи. Це дозволяє пухлині тривалий час розвиватися і не бути поміченою організмом.

Як діє імунотерапія?

Імунотерапія за допомогою спеціальних препаратів виявляє ракові клітини та «атакує» їх. Найчастіше це допомагає успішно боротися навіть із запущеними злоякісними пухлинами, проти яких неефективні інші методи лікування.

Зовсім небагато історії. Імунотерапія онкологічних захворювань виявилася настільки проривним і важливим методом, що у 2018 році американець Джеймс Аллісон і японець Тасуку Хондзе отримали Нобелівську премію з медицини та фізіології за дослідження у цій області.

Коли призначають імунотерапію?

Препарати імунотерапії активно застосовуємо при меланомі, раку легень, пухлинах нирки. Важливо знати, що показання до імунотерапії постійно розширюються. Це означає, що наші фахівці можуть призначити такий варіант лікування у більшій кількості випадків: наприклад, при раку молочної залози, раку шлунку, раку шийки матки, раку голови-шиї тощо.

Імунотерапію використовуємо і як окремий метод, і в поєднанні з іншими ліками: наприклад, у комбінації з таргетними препаратами (які цілеспрямовано діють на конкретну мішень у пухлині), –  все залежить від індивідуальної ситуації. Такі поєднання дозволяють впливати на пухлину з різних боків, що покращує результат лікування.

Чи всім пацієнтам підходить імунотерапія?

Не всім! Для призначення імунотерапії ми проводимо додаткову діагностику пухлини – спеціальний молекулярний аналіз – та враховуємо тип раку. Результат обстеження дозволяє нашим фахівцям оцінити, чи буде імунотерапія ефективним способом лікування саме в даному випадку, та яка група препаратів може дати потрібний результат.

Як проводять імунотерапію?

Пацієнти одержують препарати імунотерапії внутрішньовенно, тобто це звичайні крапельниці або встановлені центральні венозні катетери – порт-системи, які спрощують і сам процес введення ліків, і роблять його більш комфортним для пацієнта. Таке лікування більшість людей переносять легко. Однак, побічні ефекти не часто, але бувають. Проте, наші лікарі вміють боротися з ними!

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//