Естетична та відновна медицина
Регулярний ретельний догляд за шкірою обличчя, шиї та декольте допомагають зберегти молодий та здоровий вигляд, але з віком настають зміни, яких уникнути звичайними косметичними процедурами неможливо. Сучасна естетична медицина допомагає зберегти та відновити молодість обличчя, почувати себе впевнено та відповідно до внутрішнього віку, а не віку у дзеркалі.
Клініка «Мануфактура» проводить естетичні медичні процедури для відновлення здорового та молодого стану шкіри обличчя та тіла, які пройшли перевірку і можуть бути рекомендовані для запобігання природному старінню.
Ботулінотерапія
Це ін’єкційна терапія проти зморшок з використанням препарату «Диспорт» (Dysport), у складі якого міститься медичний препарат - ботулотоксин типу А. Методика полягає у дії ботулотоксину на м’язи, які скорочуються і сприяють утворенню зморшок або стійких патологічних спазмів. Після ін’єкції ботулотоксину м’язи не отримують сигналу до скорочення і розслабляються. Терапія заснована на блокуванні нейром’язової передачі та розгладженні зморшок та шкірних заломів через їхнє розслаблення, а не в результаті змін в шкірному покрові. В результаті терапії дрібні зморшки зникають повністю, глибокі борозни значно зменшуються.
Інтенсивність дії ботулотоксину можна контролювати, підбираючи індивідуальне дозування препарату та схему ін’єкції, зберігаючи індивідуальність обличчя. Після припинення дії ботулотоксину м’яз часто залишається менш напруженим, зменшується сама мімічна звички обличчя, і таким чином значно уповільнюється процес утворення чи поглиблення зморшок.
Ботулінотерапія не вимагає знеболення, самі ін'єкції безболісні, анестезуючий крем, який наноситься на шкіру, застосовують більше для зняття дискомфорту від очікування на укол, ніж власне для знеболення, ін’єкції проводяться тонкими голками. Дія ботулотоксину на м’язи повністю проявляється протягом тижня, вже тоді буде помітний перший результат, але остаточний ефект оцінюється через 14 днів. Результат терапії закріплюється приблизно на 6 місяців. Процедура має обмеження у кількості курсів на рік - не більше 4-х, але завжди лише після відновлення активності м'язів більш ніж на 50% . Варто згадати про занижену чутливість до ботоксу у деяких людей. Це може бути вроджена властивість або набута, коли антитіла до препарату виробляються організмом вже після першої ін’єкції. Визначити наявність антитіл до ботулотоксину в крові людини можна до процедури.
Ботулінотерапія використовується також як метод лікування локального гіпергідрозу (підвищенної пітливості певної ділянки тіла), блефароспазмі, геміфаціальному спазмі, гіпертонусі жувальних м’язів (бруксизм), спастичній гіперкінезії після інсульту, спастичній кривошиї, головній болі напруження.
Побічні дії та ускладнення за дотримання техніки процедури спостерігаються дуже рідко.
Протипоказання: при вагітності та в період лактації, при хворобі в гострій формі, алергії на препарат, онкологічних захворюваннях, одночасному вживанні антибіотиків та деяких інших медичних препаратів.
Можливі побічні дії: незначний біль в місці ін’єкції, набряк навколо повік та в місці уколу, висипка та подразнення, головний біль. Рідкісними, але такими що вимагають негайного звернення до лікаря є: нудота, синусит, інфекції верхніх дихальних шляхів.
Біоревіталізація
Сучасна методика омолодження шкіри препаратами гіалуронової кислоти. Втрата природного вмісту гіалуронової кислоти спричиняє процес старіння в клітинах шкіри. Саме на відновленні необхідного вмісту гіалуронової кислоти в клітинах шляхом ін’єкцій побудована ця процедура омолодження. Гіалуронова кислота вводиться підшкірно малими дозами, ін’єкція безболісна і не потребує анестезії, але у разі чутливості пацієнта до уколу, лікар може нанести анестезуючий крем, щоб зняти будь-який дискомфорт.
Ефект від біоревіталізації можна побачити одразу, період відновлення після процедур відсутній. Природність охолоджуючого ефекту полягає в тому, що гіалуронова кислота притягує молекули води, також клітини шкіри використовують гіалуронову кислоту для реставрації еластинових волокон, крім цього, запускається механізм утворення власного колагу. В результаті процедури пацієнт отримує зволожену, еластичну і пружну шкіру, регенеруються заломи та розгладжуються зморшки, зникають пігментні плями та купероз. Кількість курсів визначається під час консультації і залежить від стану шкіри та бажаного терапевтичного ефекту. Дія препарату триває від півроку до року при відповідному косметичному догляді та здоровому способу життя.
Протипоказання: вагітність та період лактації, онкологічні захворювання, хвороби крові і порушення згортання, захворювання в гострому періоді, алергія на препарат.
Контурна пластика препаратами гіалуронової кислоти
Гіалуронова кислота є природним компонентом шкіри, що забезпечує її пружність, об’ємність та зволоженість. З віком кількість власної гіалуронової кислоти в шкірі поступово зменшується, і це призводить до появи зморшок, втрати пружності та чіткості контуру обличчя в цілому. Контурна пластика препаратами гіалуронової кислоти є ефективним методом корекції стану шкіри та форми обличчя аж до відновлення обсягу тканин за допомогою ін’єкцій біогелів-наповнювачів на основі гіалуронової кислоти в підшкірний простір. Процедура дозволяє усунути не лише наслідки вікових змін, але й анатомічних та травматичних дефектів обличчя без оперативного втручання.
Корекція вікових змін та дефектів шкіри: Такі ін’єкції повністю усувають дрібні та глибокі зморшки: носогубні, нососльозові борозни, горизонтальні заломи на лобі, відновлюють об’єми та контури обличчя при сплющеності та опущеності щік, нерівностях шкіри в наслідок акне або травм. Наповнюючі препарати не лише усувають недоліки щільності шкіри, але й активізують регідрацію шкіри та вироблення власного еластину та колагену, що природнім шляхом відновлює тонус шкіри.
Пластика форм та об'ємів: Контурну пластику гіалуроновою кислотою застосовують для покращення контуру губ, корекції їхньої форми та об’єму, а також виправлення м’яких ділянок форми носа, повернення йому чітких та «молодих» контурів без хірургічного втручання.
Інтимна контурна пластика з введеням препарту на основі гіалуронової кислоти дозволяє заповнити об’єми м’яких тканин урогенітальної ділянки, підвищити їхній тонус, корегувати вікові та післяпологові зміни, сексуальні розлади у жінок і чоловіків.
В клініці «Мануфактура» застосовується контурна пластика препаратами на основі 100% гіалуронової кислоти RESTYLANE виробництва Швеції та Teosyal виробництва Швейцарії. Об'єм препарату, його щільність та вид підбирається лікарем на основі візуальної оцінки проблемної зони та стану шкіри пацієнта. Ін'єкція безболісна і не потребує спеціальної підготовки, при надмірній чуттєвості до уколів, може бути застосований анестезуючий крем. Тривалість процедури близько 1 години. Ефект від процедури може тривати 9-15 місяців. Для досягнення оптимального результату можливо буде необхідно проведення декількох процедур.
Протипоказання: вагітність та період лактації, онкологічні захворювання, захворювання крові з порушенням згортання, алергія на препарат введення, запальні процеси в організмі, що супроводжуються підвищенням температури, наявність шкірних інфекцій.
Гіалуронова кислота визнана одним із самих безпечних у світі продуктів для контурної пластики обличчя.
Побочні ефекти від процедури рідкісні. Можуть проявлятися: набряк, почервоніння та біль в місці ін'єкції, зниження кровотоку в тканинах навколо ін'єкції та закупорення судин, фіброз тканин, міграція наповнювача.
Ліфтинг обличчя препаратом «Radiesse»
Ін'єкційний метод усунення заломів та глибоких зморшок, піддтягування та омолодження шкірина обличчя преапартом, що містить гідроксиапатит кальцію. Препарат заповнює зморшки та забезпечує об'ємний ліфтинг, а також запускає процес вироблення шкірою власного колагену, що має додатковий регенеруючий та ліфтинговий ефект. На відміну від наповнювачів з гіалуроновою кислотою, «Radiesse» забезпечує тривалу корекцію від 1,5 року і довше; не притягує воду, а значить не має ефекту набряклості обличчя після процедури; не викликає запальних реакцій та не мігрує. Згодом наповнювач повністю метаболізується в організмі.
Ліфтинг з препаратом «Radiesse» показаний при западинах і тінях в області скронь та вилиць, опущенні та втраті рельєфу вилиць, невеликих "горбинках" шкірних зморшок на переніссі, глибоких носогубних складках, глибоких зморшках в куточках рота, млявості та втраті рельєфу нижньої щелепи, корекції форми підборіддя та кінчика носа
Ін'єкції препарату дають миттєвий ефект, а підвищення пружності шкіри розвивається поступово протягом кількох місяців після процедури. Тривалий ліфтинговий та об'ємонаповнюючий результат забезпечується тим, що після метаболізму введенного гелю тканини наповнюються власним виробленим колагеном.
Процедура введення препарату триває 30-60 хвилин, безболісна, не залишає виражених набряків і дозволяє відразу ж повернутися до звичайної діяльності. Для зменшення чутливості від ін'єкції можна застосовувати анестезію лідокаїном. Препарат не викликає побічних ефектів.
Протипоказання: цукровий діабет, вагітність та пеірод лактації, порушення згортання крові та будь-які хвороби крові, гостре інфекційне захворювання, наявність епілепсії, препарат не можна вводити в губи, а також у верхні шари епідермісу, «Radiesse» є одним з найбільш вивчених та найбезпечних дермальних філерів, схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), має сертифікат МОЗ України.
Плазмоліфтинг
Процедура по омолодженню шкіри обличчя шляхом місцевого введення збагаченої тромбоцитами власної плазми пацієнта за технологією PRP (Platelet Rich Plasma). Platent Rich Plasma (PRP) є концентрацією тромбоцитів пацієнта, і пов’язаних із ними факторами зросту, в малому об’ємі плазми. Ця технологія омолодження походить від аутогемотерапії - медичного методу лікування переломів та загоєння ран.
Методика полягає в своєрідному «перезапуску» механізму обмінних процесів в клітинах шкіри, який з віком суттєво сповільнюється. Плазма людської крові містить всі необхідні елементи для нормальної життєдіяльності клітин, тромбоцити ж містять молекули-регулятори, які забезпечують відновлення тканин при їх пошкодженні і при згасанні активності клітин. Доставка плазми збагаченої тромбоцитами в проблемні ділянки шкіри шляхом ін'єкції дозволяє безпосередньо вплинути на активність обмінного механізму клітин у ній.
Сконцентровані в PRP тромбоцити активуючись, звільняють фактори зросту, які приймають участь в міграції, диференціюванні та проліферації стовбурових клітин. Окрім того, тромбоцити також стимулюють сполучні та внутрішньошарові клітини (так звані фібробласти та ендотеліальні клітини), які спричиняють формування нового позаклітинного матриксу – міжклітинної речовини, яка відповідає за надання форми тканинами, накопичує в них воду, забезпечує еластичність, протидіє розтягненню та забезпечує стабільність тканини, бере участь і її регенерації та у синтезі нових судин.
PRP готується з невеликої кількості власної крові пацієнта: за допомогою центрифугування відбувається відокремлення тромбоцитів і лейкоцитів від червоних кров’яних клітин. Готовий PRP забирається із пробірки та вводиться пацієнту в ділянки лікування для регенерації, прискореного загоєння та омолодження тканин.
Для проведення PRP-терапії в медичному центрі «Клініка Мануфактура» використовуються матеріали та засоби швейцарскої компанії RegenLab ізраїльської компанії Estar Medical та української компанії UCG, що є сертифікованими в Україні, Європі та США.
Плазмоліфтинг має низку переваг перед іншими методами. Ризик алергічних реакцій зведено до мінімуму, а ефективність та видимість результату дуже високі. Проведення сеансів не залежить від пори року, відсутній період реабілітації. Звичайний курс складається з 2-3 процедур з інтервалом 2-3 тижні.
Процедура проводиться із забором невеликої кількості венозної крові (до 20 мл), яка проходить спецільну обробку для отримання тромбоцитарного концентрату. Отриманий концентрат вводиться в шкіру тонкими голками, анестезія у вигляді крему може застосовуватися при надмірній чутливості до уколів на шкірі обличчя. Вся процедура триває до 30 хвилин. Максимальний результат можна візуально помітити за 2-3 тижні.
Плазмоліфтинг показаний при вікових змінах шкіри, зниженні еластичності, надмірно сухій шкірі, наявність дрібдни зморшок, шрамах та рубцях, акне та розширених порах, наявність пігментних плям, лущення шкіри, в якості реабілітації після пілінгів та лазерної шліфовки.
Підготовку до процедури потрібно розпочати за 3 дні до сеансу. Слід виключити вживання алкоголю та прийом антикоагулянтів. Плануючи процедуру омолодження необхідно повідомити лікаря, що проводить процедуру, про прийом будь-яких ліків та схильність до герпетичних висипань для того, щоб узгодити порядок підготовки до процедури. За день до сеансу виключити з раціону жирну і смажену їжу та вживати достатню кількість води.
Протипоказання: вірусні гепатити, цукровий діабет в стадії декомпенсації, вагітність і лактація, імуносупресивні стани, гострі інфекційні захворювання, наявність запалення або гнійники на шкірі, порушення згортання крові, прийом антикоагулянтів.
Рекомендації після процедури: Протягом 6 годин після проведення сеансу не слід застосовувати декоративну косметику і засоби догляду для шкіри. Слід уникнути також додаткової обробки синців від ін'єкції, набряклості та почервонніння, це дуже швидкоминучі індивідуальні реакції, які не потребують заходів лікування. Не рекомендовано відвідування сауни, лазні та басейну протягом 3х днів після проведеного сеансу плазмоліфтингу.
Мезотерапія
Це спосіб омолдження та лікування шкіри методом ін’єкцій лікарських речовин, включаючи гіалуронову кислоту, вітаміни, мікроелементи та гомеопатичні засоби. Мезококтейлі, що вводяться підшкірно підбираються індивідуально на підставі оцінки препаратів, які входять до них, стану шкіри та бажаного терапевтичного ефекту. Як правило, вони містять мікроелементами для поліпшеного обміну речовин: поєдання амінокислот, пептидних груп, екстрактів та гіалуронової кислоти, які мають забезпечити необхідну терапію. Окрім виражених вікових змін, такі ін'єкції показані при лікуванні проблемної шкіри.
Ін'єкційна терапія мікроелементами має значну перевагу над косметичними аплікаційними методами у вигляді кремів та масок тим, що корисні елементи надходять в глиб шкіри безпосередньо навколо проблемної ділянки, накопичуються та продовжують діяти тривалий час після введення. Навіть при ретельному очищенні шкіри та застосуванню пілінга, поверхневе живлення клітин тими ж елементами має слабовиражений характер.
При проведенні сеансу можуть виникати мінімальні больові відчуття, при надмірній чутливості шкіри обличчя до уколів застосовується анестезуючий крем. Рекомендована кількість сеансів для тривалого позитивного результату мінімум 2 процедури, для складних завдань може знадобитися 4-6 процедур. Ефекти від мезотерапії трмається до 6 місяців, сеанси можна повторювати за необхідності.
Протипоказання до проведення: алергічні реакції на препарати у складі, онкологічне захворювання, порушення згортання крові, наявність шкірні хвороб у ділянці ін'єкції, вагітніть та період лактації, цукровий діабет, хвороби жовчних проток з наявністю каменів, прийом антикоагулянтів та дезагрегантів.
Регенеративна клітинна терапія Fat grafting
Регенеративна клітинна терапія (або ліпоструктура, ліпофілінг, ліпомоделювання) є оптимальним визнаним методом наповнення м’яких тканин для відновлення об’ємів та заповнення мінус-дефектів (гіпотрофічних або атрофічних шрамів, утворених у під рівнем шкіри, що мають втягнутий або запалий вигляд). Жирова тканина є джерелом мезенхімальних стовбурових клітин (MMSC), з яких синтезується нова здорова тканина, забезпечується неоангіогенез і реваскуляризацію трансплантату (утворення нових судин і відновлення кровообігу), що дає можливість прогнозувати приживлюваність жирової тканини та гарантує довготривалий результат. Окрім того, після Fat grating значно поліпшується якість шкіри над зоною введення.
Виконується процедура Fat grafting під місцевим знеболенням (або під загальною анестезією) за допомогою тонкої канюлі через невеликі проколи в шкірі виконується забір жирової тканини в невеликій кількості. Після промивання і фільтрації жирові клітини вводяться в області, де проводиться відновлення об'ємів. Процедура триває 1-2 години часу і виконується амбулаторно одноразово або ж повторюється через 3-6 місяців.
В естетичній медицині Fat grafting застосовують для омолодження обличчя: усунення заломів шкіри, підняття («створення») вилиць, збільшення та омолодження губ. В регенеративній медицині для відновлення обличчя при його гіпотрофії або асиметрії, корекції контурів тіла, реконструкції та пластиці грудей.
Регенеративна клітинна терапія Nanofat
Nanofat це емульгована та відфільтрована за допомогою сучасних технологій жирова тканина, яка дозволяє досягнути якісний і довготривалий результат омолодження делікатних і тонких тканин без створення додаткового об’єму. Процедуру Nanofat застосовують для параорбітальної ділянки (область навколо очей), кистей рук, зони шиї та декольте за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин (MMSC), тобто недиференційованих біологічних клітин, які можуть перетворюватися в спеціалізовані клітини, в даному випадку клітини шкіри. Методика Nanofat з MMSC також успішно використовується для відновлення цілісності пошкодженої тканини суглобів, м’язів та сполучних тканин при травматичних чи дегенеративних процесах та при лікуванні рубців. Стовбурові клітини дуже важливі для регенерації тканини, наприклад для омолодження в’янучої та старіючої шкіри, відновлення шкіри ушкодженої сонцем, при цьому стимулюється шкірна властивість виробляти речовини, що поліпшують її еластичність та відновлюють її основні структурні білки.
Nanofat проводиться так само, як і Fat grafting, теж одноразово в умовах амбулаторії або з повторенням через за 3-6 місяців, сама ж процедура триває 1-2 години.
Пілінг за допомогою хімічного агента
Метод догляду за обличчям з ефектом омолодження шкіри, який полягає в глибокому очищенні шкіри за допомогою різних кислот (мигдалевої, саліцилової, молочної кислоти та інших). Безпосередньо пілінг це процедура очищення та відлущування відмерлих клітин епідермісу. Під дією кислот відбувається руйнування з’єднань рогових лусочок шарів епідермісу та подальше їхнє відлущування, при цьому прискорюється процес видалення вмісту сальних залоз шкіри. Кислота не діє вибірково на мертві клітини дерми, вона також впливає на живі клітини. Це у свою чергу, активізує процеси регенерації та оновлення через прискорення синтезу білків колагену, еластину та вироблення гіалуронової кислоти. Після кислотного пілінгу показано проводити процедури біоревіталізації, мезотерапії, ботулінотерапіі, плазмоліфтінга, контурної пластики для досягнення максимального омолоджуючого ефекту.
Загальні показання для кислотних пілінгів: фотостаріння, в'яла шкіра та дрібні зморшки, надмірна сухість шкіри, акне та постакне, прищі та кератоми, розширені пори, чорні цятки, пігментні плями, виражена вугрева хвороба.
Протипоказання до кислотних пілінгів: герпес, вірусні бородавки, гнійничкові висипання та загострена вугрова хвороба, екзема, псоріаз, виражений купероз, атопічний дерматит, травми та рани на шкірі, індивідуальна непереносність кислот, онкологічні захворювання, серцева, ниркова, печінкова недостатність, смаглява і темна шкіра IV-VI типів.
Процедура хімічного пілінгу має три етапи: підготовчий, пілінговий, завершальний.
Передпілінгова підготовка розпочинається за 1-2 тижні перед процедурою, лікар після огляду шкіри призначає засоби, що допомагають підготувати шкіру до впливу кислот.
Власне пілінгова процедура проводиться в послідовному нанесенні суміші та контролю за реакцією шкірних покровів. Після витримки пілінгової суміші певний час, наноситься постпілінговий препарат, що нейтралізує дію кислоти, заспокоює та зволожує шкіру.
Завершальний етап включає нанесення препарату для прискорення регенерації клітин та догляд за шкірою після пілінгу відповідно до отриманих інструкцій.
Омолоджуючі пілінги, що передбачать глибоку дію високим вмістом кислоти, їх проводять раз на кілька років. Курс середнього пілінгу становить 5-6 процедур протягом 25-30 днів і проводиться лише раз на рік. Легкі поверхневі пілінги з 4-10 процедур проводять кожні 7-10 днів.
Застереження:
- Пілінг передбачає оновлення шкірних покровів, при якому нова дерма стає чуттєвою до сонячного проміння. Тому пілінг не проводиться у весняні та літні періоди і вимагає обов'язкового застосування кремів з високим УФ-захистом.
- Шкіра після пілінгу потребує інтенсивного зволоження і відновлення. Необхідно застосовувати препарати з гіалуроновою кислотою, альгінатами та амінокислотами, для регенерації використовувати пантенол і ретинол.
- Не можна вмиватися після процедури протягом 12 годин.
- Кілька днів після процедури не можна використовувати декоративну косметику та очищувальні засоби на основі спирту.
- Категорично заборонено розпарювати лице і застосовувати домашні маски протягом всього відновлювального періоду.
- Протягом 2-3 місяів не засмагати, не відвідувати сауну, лазню, басейн.
- Епіляція обличчя, механічну та лазерну дермабразію можна проводити мінімум за 7 днів до хімічного пілінгу та через 6 місяців після.
- Щоб прискорити процес відновлення після пілінгу необхідно відмовитися від алкоголю, гострих та пряних страв.
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар