Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Друга думка онколога

Друга думка, або експертна думка – це поширена і дуже важлива в онкології система колегіальної оцінки захворювання пацієнта і підбір відповідної тактики лікування. Це повторна оцінка діагнозу і зважування варіантів для знаходження найбільш відповідного.

В Центрі Онкології клініки «Мануфактура» також надається експертна думка на запит пацієнта про другу думку.  І так само, як і у випадку звернення пацієнтів щодо лікування раку, ми проводимо  мультидисциплінарний онкологічний консиліум для вивчення вашого випадку захворювання і надання пропозицій щодо можливих методів лікування.

Ми розглядаємо звернення про другу думку онколога для таких випадків:

  • підтвердження встановленого діагнозу та/або його стадії;
  • вибір між кількома методами лікування, або між методами на різних етапах лікування;
  • підбір можливих варіантів медикаментозного лікування;
  • визначення іншої тактики при недосягненні результатів у попередньому лікуванні або рецидиві хвороби.

Метою вашого звернення по експертну думку до Центру Онкології нашої клініки можуть бути як один, так і всі перелічені пункти.

Чого очікувати від онкологічного консиліуму другої думки

Консиліум другої думки має ті самі завдання, які стоять перед лікарями з мультидисциплінарного онкологічного консиліуму при щойно встановленому діагнозі. Але в цьому випадку проводиться експертне вивчення «доказів» поставленого пацієнту діагнозу. Всі медичні документи, надані пацієнтом, розглядаються фахівцями-онкологами комісії. Матеріали проведеної раніше біопсії можуть бути повторно відправлені на дообстеження, і також можуть бути призначені додаткові чи повторні інструментальні обстеження. В ході такого вивчення можуть бути виявлені нові дані, які вплинуть власне на діагноз або ж на вибір лікування. 

Друга думка допомагає оцінити різні варіанти лікування, якщо такі є. Це особливо важливо, якщо має місце незвичайний тип раку. Але і при стандартних протоколах лікування для конкретного типу та стадії раку, можуть бути варіації в лікуванні. Будь-яка тактика лікування докладно і обґрунтовано пояснюється пацієнтові лікарем-онкологом на окремій зустрічі або на зборах онкологічного консиліуму.

В багатьох випадках друга думка дає пацієнтам можливість зважити всі «за» та «проти» у виборі лікуючого лікаря або тактики лікування. Але друга думка не завжди потрібна. В тих ситуаціях, коли двозначності щодо діагнозу чи лікування мало або зовсім немає, ми радимо пацієнтам приступати до лікування негайно. 

Що потрібно для отримання експертної думки

Для проведення мультидисциплінарного онкологічного консиліуму на предмет другої експертної думки потрібно записатися на консультацію до онколога, який проведе детальну оцінку перебігу захворювання та ретельно вивчить вашу медичну документацію: результати обстежень, суміжних консультацій та висновків. 

Ми співпрацюємо з фахівцями-онкологами різних онкологічних центрів в Україні та за кордоном, і при проведенні експертної оцінки діагнозу та методів лікування в разі потреби ми залучаємо до мультидисциплінарного онкологічного консиліуму онкологів, досвід у діагностиці та лікуванні яких має найкращу результативність та репутацію.

За напрямком
За послугою
За спеціалізацією
За ПІБ лікаря
* Ведіть пошук українською мовою

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

Клінічний онколог, онкохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент, Заслужений лікар України
Досвід роботи: з 2000 року.
Променевий терапевт вищої категорії
Досвід роботи з 2003 р.
Клінічний онколог. Онкохірург. Уролог
Досвід роботи: з 2018 року

Статті

Дата - 13.03.2023

Запитання до лікаря-онклога

Зустріч з лікарем допоможе отримати інформацію для прийняття важливого рішення щодо лікування раку.

Детальніше

Всі статті

//