Гастроскопія
Езофагогастродуоденоскопія
Діагностична процедура спрямована на обстеження стану верхніх відділів травного тракту: ротоглотки, стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки. Езофагогастродуоденоскопія або гастроскопія проводиться за допомогою ендоскопу (тоненької трубки з відеокамерою та діодовим світильником на кінці), що вводиться в організм пацієнта через рот. Високоякісне збільшене до 200 разів зображення подається на екран комп’ютера, додатково аналізується лікарем після закінчення процедури.
Як проводиться гастроскопія:
Ендоскоп просувається лікарем вручну, і лікар має можливість ретельно оглянути кожен сантиметр обстежуваної ділянки. Для полегшення огляду через ендоскоп подається вуглекислий газ, який дозволяє розправити стінки обстежуваного органу та оглянути його ретельно. Процедура триває до 15-20 хвилин часу, але залежить від стану хворого та складності захворювання. Езофагогастродуоденоскопія проводиться із застосуванням місцевої анестезії для зняття неприємних відчуттів перед вводом ендоскопу, а за бажанням пацієнта, може бути проведена в стані медикаментозного сну, при якому повністю виключається дискомфорт від процедури.
Під час гастроскопії можуть бути проведені додаткові діагностичні заходи:
- тест на Н.pylori (Helicobacter pylori): виявлення збудника хелікобактерної інфекції шлунку, що викликає гастрити, виразкові захворювання, аденокарциному та низько диференційовану лімфому шлунку. Така інфекція може протікати без особливих симптомів або викликати диспепсію різної ступеню вираженості. Лікування хворого з порушеннями функції ШКТ суттєво відрізняються при виявленні цієї інфекції.
- біопсія: забір невеличкого фрагменту тканини внутрішнього органу для подальшого гістологічного аналізу під мікроскопом. Біопсія є безпечним втручанням, як для здорової тканини, так і для новоутворень – слизова відновлюється, а важливість її важко переоцінити, адже дає можливість виявити онкологію на початкових стадіях, а значить збільшити шанси на успішне лікування. Приводом до взяття зразка тканини на гістологічне дослідження можуть бути виявленні під час езофагогастродуоденоскопії новоутворення або зміни слизової.
Хромоендоскопія (гастроскопія з контрастуванням)
Вид езофагогастродуоденоскопії із застосуванням забарвлення слизової оболонки органу для кращої візуалізації її змін. В залежності від того, як тканина взаємодіє з розчином барвника, лікар має можливість оцінювати характер процесу, що призвів до змін слизової – доброякісний чи злоякісний; виявити масштаби ураження – площу, на яку розповсюдився процес. Такий метод діагностики дозволяє виявити навіть найменші ураження слизової, які не завжди добре видно при гастроскопії без забарвлення.
В «Клінці Мануфактура» ми маємо можливість проводити NBI-хромоендоскопію (NBI – вузько спектральна візуалізація). Це новітній вид оптичної технології, що дозволяє візуалізувати найменші структури судин та слизової оболонки, з використанням лише тих довжин світлової хвилі, які поглинаються гемоглобіном. Зображення капілярів стають менш розмитими, ніж при проведенні ендоскопії з використанням білого світла, а значить знижує ризик пропустити уражені ділянки повз увагу лікаря. NBI-хромоендоскопія є наразі найефективнішим способом діагностики розвитку ракового захворювання в початковій стадії.
Показання до гастроскопії:
Гастроскопія показана при будь-яких скаргах на порушення в роботі ШКТ, болях, неприємних відчуттях та дискомфорті у животі і є обов’язковим обстеженням для встановлення діагнозу та призначення лікування у гастроентеролога.
Як підготуватися до езофагогастродуоденоскопії:
Всі ендоскопічні процедури проводяться натщесерце – щонайменше через 6 годин після останньої їжі, питва та прийому медикаментів. У разі застосування медикаментозного сну, напередодні проведення гастроскопії необхідно пройти консультацію анестезіолога та здати додаткові аналізи: загальний аналіз крові, глюкозу крові, електрокардіограму. Всі результати та висновки обстеження необхідно брати з собою на процедуру гастроскопії.
При проведенні гастроскопії з контрастуванням важливо знати, чи немає алергії до анестетиків (лідокаїн) та барвників (розчин Люголя, індигокармін).
Після процедури необхідно утриматися від їжі протягом ще 2 годин. Їжа має бути не подразнюючою: не гарячою, не гострою, відвареною або тушкованою, прийом їжі до кінця дня має бути поділений на невеликі порції до 200-300 гр.
Протипоказання до обстеження:
Абсолютних протипоказань до проведення дослідження немає. При застосуванні контрастної речовини протипоказаннями до обстеження можуть бути:
- непереносимість засобів анестезії (місцевих та загальних);
- непереносимість забарвлюючої речовини;
- гострий панкреатит;
- інфекційний гепатит;
- запалення жовчних проток з септичними ускладненнями;
- агональний стан пацієнта.
Якість ендоскопічних обстежень в МЦ «Клініка Мануфактура»:
Багаторічний досвід і професіоналізм кожного з лікарів нашої клініки дозволяють обрати найбільш доцільну тактику та методику діагностики і визначення подальших методів лікування захворювання. Ми гарантуємо комфортність та безпечність проведення діагностичних ендоскопічних обстежень завдяки застосуванню знеболення, високоякісної ендоскопічної техніки, кваліфікації та досвідченості наших лікарів у застосуванні новітніх інвазивних маніпуляцій, використовуючи у своїй практиці стандарти діагностики і лікування згідно протоколів EAES (European Association for Endoscopic Surgery and other Interventional Techniques) та UEG (United European Gastroenterology).
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар