Вертебрологія та реабілітація
Відновлення здоров'я хребта, суглобів та м'язів. Мануальна та апаратна терапія при остеохондрозах, грижах міжхребцевих дисків, сколіозах, хронічному болі м'язів та супутніх порушеннях в роботі нервових сполучень та внутрішніх органів.
Медичний центр «Клініка Мануфактура» один серед провідних медичних закладів Києва, який використовує повний спектр сучасних реабілітаційних методик для відновлення здоров’я спини, суглобів, м’язів. Використовуючи як класичні, так і інноваційні методи, досвідчені лікарі вертебрологи та реабілітологи розробляють індивідуальну комплексну програму для кожного пацієнта, враховуючи наявні захворювання та особливості організму пацієнта.
Вирішення проблем, пов'язаних з патологічними станами хребта, відновленням роботи м'яких тканин і м'язів, які його оточують, суттєво впливають на роботу інших органів людини, адже хребет утримує в собі спинний мозок, судини та нервові закінчення, які пов’язані з роботою органів. Саме тому мануальна та апаратна терапії під наглядом кваліфікованого вертебролога або реабілітолога є максимально ефективними при лікуванні остеохондрозів, протрузій, гриж міжхребцевих дисків, сколіозів та хронічних болей у м’язах і суглобах за індивідуальною програмою для кожного окремого пацієнта, що дозволяє відновлювати здоровий стан судин, нервових закінчень та м’яких тканин навколо хребта, усунути розлади в роботі внутрішніх органів та зняти хронічні головні болі.
У клініці виконуються фізіопроцедури, розроблені відповідно до новітніх програм лікувальної фізкультури. За допомогою комп’ютерних технологій виконується витяжка хребта, досвідчені масажисти проводять курс масажу за різними методиками, включаючи повні курси реабілітації після важких травм та операцій на кістках та суглобах. Окремо надаються терапевтичні курси по підготовці суглобів перед та відновлення після ендопротезування, що є обов’язковими для ефективного оперативного лікування.
Особливу увагу ми приділяємо проблемі зросту дітей та викривленням хребта, пов’язаних як із захворюваннями кісток, так і з неправильними звичками та малорухливим способом життя сучасних дітей. Надаються лікувальні курси за програмою стимуляції росту “+7 см”, а також спеціально розроблені підтримуючі курси при ДЦП.
Консультація вертебролога спрямована на визначення локалізації та виду болю, змін у обсягах рухливості кінцівок та суглобів (ортопедичний та неврологічний огляд), збір скарг на супутні розлади, наприклад, головний біль чи порушення в роботі кишківника, наявності інфекційних захворювань, перенесених травмах. Додатково призначаються лабораторні або апаратні дослідження, такі як рентген, УЗД, МРТ для детального вивчення стану кісткової, хрящевої та м'яких тканин пацієнта і призначення максимально ефективного лікування. При наявності попередніх результатів обстеження хребта, окремих його відділів та суглобових сполучень, обов'язково візьміть їх з собою на першу консультацію з лікарем.
Симптоми, про які важливо повідомити вертебрологу при призначені індивідуальних терапевтичних заходів:
- характер болю, його локалізація та поширення
- наявність болю при дотику до відростка хребта
- оніміння кінцівок, мурашки, відчуття важкості в м'язах при рухах, зміни чутливості
- біль у серці при нормальних результатах ЕКГ
- відчуття постійної напруги у м'язах, скутості м'язів у спокою чи в русі
- різкі перепади артеріального тиску, запаморочення, серцебиття та нудота
Ми лікуємо
- Захворювання хребта: остеохондроз, грижі та протрузії міжхребцевих дисків, грижі Шморля, хронічний біль у спині, радикуліт, хронічний тазовий біль, кокцигодинія (біль у куприку), вертеброгенна радикулопатія.
- Захворювання суглобів: остеоартроз, коксартроз, гонартроз, хвороба Бехтєрєва, артрити, плоскостопість, плантарний фасциїт, п’яткова шпора, плече-лопатковий периартроз, “заморожене плече”, десмогенні контрактури (різке обмеження об’єму рухів в суглобі після гіпсу з приводу травми), реабілітація після переломів, травм і ДТП, міофасциальний синдром.
- Розлади функціонування внутрішніх органів: порушення моторики кішківника (закрепи), дискінезія жовчовивідних шляхів, окремі форми дисмінореї, хронічний аднексит, фіброзно-кістозна мастопатія (біль в молочних залозах), обструктивний бронхіт у дорослих і дітей, хронічний простатит, гіпоактивний нейрогенний сечовий міхур.
- Вегето-судинні захворювання: мігрень та інші головні болі, лицьовий біль, запаморочення (порушення координіції), шум у вухах, шум в голові, перепади артеріалього тиску, кардиалгія (біль у серці) при нормальних результатах ЕКГ, дисциркуляторна енцефалопатія, вертебро-базилярна недостатність, вегето-судинна дистонія, хронічний біль напруги, офісний синдром.
Нижче наводимо поширені захворювання, що вимагають звернення та лікування у вертебролога. Вони наводяться для ознайомлення пацієнта і спрямовані привернути увагу до здоров'я хребта і вчасного його лікування:
Остеохондроз
одне з найскладніших захворювань опорно-рухового апарату, спричиняє дистрофічні зміни в суглобових хрящах і міжхребцевих дисках через порушення їх живлення. Хвороба характеризується повільним перебігом і недостатнім відновленням хрящової тканини навіть після незначних травм. Може викликатися великим рядом причин. До класичних симптомів остеохондрозу відносять: оніміння і ломота в спині, кінцівках, скутість в тілі, спазми м'язів, больові відчуття в шийному, спинному і поперековому відділах, головні болі, шум у вухах, запаморочення, порушення кровообігу та судинних розладів, в тому числі пов'язаних з змінами артеріального тиску. Біль при остехондрозі може імітувати патології інших органів, тому детальне обстежння хребта є важливим при визначенні правильного діагнозу.
Протрузії або міжхребцеві грижі
Протрузія - це випинання міжхребцевого диска і саме вона стає передумовою для виникнення в подальшому грижі, тому потребує лікування. Протрузія діагностується за допомогою рентгену та МРТ, завжди супроводжується болем, що необов'язково проявляється в спині,оніміннями м'язів чи кінцівок, поколюванням або слабкістю та швидкою втомою м'язів, що пов'язано з перетисканням нервових сполучень та судин ушкодженим диском. Ігнорування протрузії та грижі може призвести до серйозних ускладнень захворювання до повного знерухомлення.
М'язова невралгія
Біль, спричинений ураженням периферійних нервів, має характер нападів. На відміну від невриту, при невралгії немає рухових порушень і змін у чутливості, а в ураженому нерві відсутні структурні зміни. Невралгія розвивається переважно в нервах, що проходять у вузьких каналах і отворах, може мати будь-яку локалізацію і викликана здавленням нервових стовбурів.
Люмбалгія
Цим терміном узагальнено називають больовий синдром в поперековому відділі. Розрізняють вертеброгенну та невертеброгенну люмбалгію, де в першому випадку причиною болю є проблеми хребта, а в другому - патології внутрішніх органів. Головним симптомом люмбалгії є біль саме у попереку різної інтенисвності, як гострий, так і хронічний. Гострий больовий приступ має інтенсивний характер і може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Хронічні болі більш помірні і виникають від тривалого перебування в одній позі або тривалій ходьбі. Біль може посилюватися при фізичному навантаженні та при різких рухах, поширюватися в сідниці та ноги, може спричиняти відчуття оніміння та поколювання в ногах, м'язовий спазм та навіть порушення у роботі внутрішніх органів. Хронічна форма набувається від непролікованого гострого стану і призводить погіршення дистрофічних змін хребта.
Симптоми, які потребують звернення до реалібітолога або вертебролога
Вартість послуг
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар
Статті