частные больницы киева
приватные клиники киева приватна_онкологічна_лікарня_в_києві

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Дарсонвалізація

Дарсонвалізація – один із видів електростимуляції, належить до фізіотерапевтичних процедур для лікування деяких неврологічних, судинних, кісткових, шкірних та інших захворювань за допомогою апарату дарсонваль. Цей метод терапії передбачає дію на тканини короткочасними імпульсами перемінного струму високої частоти та напруги, але малої сили. При цьому виникають і терапевтично впливають незначне тепло, інфрачервоні промені, низькочастотний ультразвук та озон. Дарсонвалізація завжди є допоміжною терапією, її дія доповнює та  багаторазово підсилює ефективність дії медичних кремів та мазей.

Терапевтичний ефект від процедури виникає завдяки електромагнітним коливанням всередині підшкірних тканин, які виникають від електричного заряду прикладеного до поверхні шкіри. При цьому посилюється кровообіг – збільшується відтік венозної крові та прилив артеріальної, що суттєво покращує обмінні процеси, підвищує тонус м’язів, тканин та венозних стінок, клітини насичуються киснем, активуються їхні захисні та регенеративні властивості. Завдяки озону, який виділяється між електродом апарату та шкірою, спостерігається деякий бактерицидний ефект через високі окислювальні властивості озону, що впливають на деякі види мікробів та грибів.

Показання до застосування дарсонвалю

 • В дерматології: лікування екземи, лишаїв, вугрів, нейродерміту, псоріазу, червоного плаского лишаю, бородавок, осередкової та системної склеродермії, келоїдів, себореї, лупи, облисіння;
 • Запальні процеси та травматичні ушкодження шкіри: фурункули, забої, гематоми, інфільтрати та рани, трофічні виразки, обмороження, опіки;
 • Захворювання м’язів, сухожиль: апоневрози, міальгії, міозити тощо;
 • Захворювання суглобів: поліартрит, артрит, спондилоартроз тощо;
 • Захворювання артерій та вен: хвороба Рейно, варикозне розширення вен, облітеруючий ендартеніт;
 • Неврологічні захворювання: неврити та функціональні вегето-судинні захворювання;
 • Затяжні та ускладнені захворювання ЛОР-органів: аденоїдит, гайморит, синусит, алергійна нежить.
 • Місцеве лікування ушкоджень тканин та слизової в гінекології, проктології, стоматології.

Протипоказання до дарсонвалізації:

 • психоневрологічні захворювання
 • серцева недостатність
 • онкологічні захворювання
 • лихоманка
 • гостре порушення мозкового кровообігу
 • родимки, папіломи, підшкірні новоутворення в місці застосування терапії

Як проводиться дарсонвалізація:

Електроди дарсонваля представляють собою скляні вакуумні трубки, форма яких залежить від місця та обсягу застосування. Процедуру проводять пацієнтові сидячи або лежачи, шкіра повинна бути очищена від бруду та жирової плівки, якщо призначено лікарем, застосовується лікувальна мазь або крем, поблизу ділянки впливу не повинно бути металевих предметів та прикрас. Лікар проводить електродом по ділянці тіла за масажними лініями, при цьому можливі два варіанти застосування електроду:

 • контактний, коли електрод торкається шкіри; пацієнт відчуває ледь помітні поколювання та звук електричного розряду;
 • на відстані – електрод не торкається шкіри, а утримується за 2-4мм над поверхнею; при цьому можна побачити електричний розряд на поверхні шкіри, чується тріск іскор, а пацієнт відчуває значне подразнення - поколювання або печіння. Інтенсивніcть впливу регулюється в залежності від сприйняття пацієнтом, але завжди утримується на відчутному та терпимому рівні.

Тривалість процедури змінна від 2-х до 20 хвилин і залежить від терапевтичних цілей. Курс терапії за допомогою дарсонвалізації проводять щодня або з перервами в 1-2 дні, кількість процедур при цьому залежить від терапевтичного ефекту і може складати 3-30 процедур. Для тривалих курсів та для закріплення терапевтичного ефекту, курси дарсонвалізації проводять серіями з перервою до 2х тижнів. 

Вартість послуг

+
Дарсонваль
Послуга
Ціна
Дарсонваль (20 хвилин)
290 грн.
Дарсонваль (20 хвилин) 10 сеансів
2570 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//