частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Саркоми м'яких тканин

Саркоми м'яких тканин — група злоякісних пухлин, які можуть мати різноманітну локалізацію, але мають одну спільну рису — всі вони походять з мезодермальних тканин.

Причини розвитку захворювання

Саркоми достатньо рідкісний вид пухлин. В структурі онкологічних захворювань саркоми займають лише 1-2% в дорослих та 15% у дітей. 

Частіше саркоми вражають нижні кінцівки і серед факторів розвитку, називають: спадковість, радіаційне випромінювання, віруси (зокрема Епштейн-Барр та ВІЛ), постійний вплив певних хімічних речовин (зокрема Арсену) та травми (залишається дискутабельним питанням серед науковців).

Існують декілька видів сарком:

 • рабдоміосаркома (злоякісна пухлина поперечно-смугастих м'язів);
 • лейоміосаркома (з гладеньких м'язів);
 • фібросаркома (з фіброзної тканини);
 • ліпосаркома (з жарової тканини);
 • синовіальна саркома (з фасцій м'язів).

Симптоми та діагностика сарком

Кількість виявлених випадків сарком м'яких тканин прямопропорційно залежить від кількості профілактичних оглядів у сімейного лікаря. Пухлини даного виду можуть бути як візуальних, так і не візуальних локалізацій. Окрім того, відрізнити злоякісну пухлину від доброякісної пухлини м'яких тканин важко. Про злоякісність новоутворення свідчать такі симптоми:

 • діаметр пухлини більше 5см;
 • швидке збільшення розміру пухлини;
 • біль та набряк в проекції пухлини;
 • якщо пухлина спаяна з навколишніми тканинами;
 • збільшення лімфовузлів поблизу новоутворення

Саркоми м'яких тканин можуть розташовуватись в будь-якому місці та з будь-якої тканини, саме тому, необхідно ретельно обстежувати всю площу тіла на предмет наявності новоутворення.

Діагностика налічує декілька кроків, метою яких є диференціація доброякісної від злоякісної пухлини. Першим етапом є клінічний огляд та УЗД новоутворення і регіонарних лімфовузлів. Другий крок — пункція новоутворення з подальшим цитологічним висновком, який дає чітку відповідь на питання щодо злоякісності процесу. В разі підтвердження онкологічного захворювання, наступний етап — проведення КТ, або МРТ для виявлення, або виключення метастатичного процесу в організмі.

Лікування

Лікування залежить від розміру пухлини, ступеню її розповсюдженості та резектабельності. Найефективнішими є такі поєднання:

 • променева терапія-хірургічне втручання-хіміотерапія
 • хіміотерапія-хірургічне втручання-променева терапія

Саме поєднання трьох видів лікування вважається золотим стандартом при лікуванні сарком. 

Особливе місце у лікуванні посідає брахітерапія, яка має низку переваг серед всіх видів променевої терапії, до них відносять локальність, мінімізація пошкоджень навколишніх тканин, короткий курс та мала частка ускладнень.

Хіміотерапія включає в себе не лише класичні схеми, а й новітні таргетні препарати, які ефективно та широко використовуються в сучасній онкології. Окремої уваги заслуговуює імунотерапія сарком м'яких тканин, яка є достатньо ефективним та прогресивним методом лікування в онкологічній практиці.

Метастатичні та нерезектабельні саркоми лікують за допомогою хіміотерапії та опромінення ділянки, враженої пухлиною. Після проведення даного лікування, можливо перевести нерезектабельну пухлину в резектабельну та використати повний спектр можливих видів лікування. 

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

лікарі клініки мануфактура
Лікар-онколог, хіміотерапевт
Досвід роботи: з 1995 р.
лікарі клініки мануфактура
Онкогематолог. Клінічний онколог.
Досвід роботи: з 2000 року
лікарі клініки мануфактура
Д.М.Н. лікар-хірург, онкохірург
Досвід роботи з 1987 року.
лікарі клініки мануфактура
Променевий терапевт вищої категорії
Досвід роботи з 2003 р.
лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог, онкохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент, Заслужений лікар України
Досвід роботи: з 2000 року.
лікарі клініки мануфактура
Клінічний онколог. Хімієтерапевт
Досвід роботи: з 2019 року
//