Варикозна хвороба
З кожним роком варикозна хвороба молодшає. Сьогодні її діагностують як у людей похилого віку, так і у молоді. Чому так відбувається?
Варикоз — це прояв слабкості клапанного апарату вен нижніх кінцівок. «Сидяча робота», «робота на ногах», зайва вага, малорухливий спосіб життя, куріння — це чинники, що призводять до розвитку варикозної хвороби. Не варто думати, що варикоз — це всього лиш неприємний косметичний ефект. І це не той випадок, коли «пройде саме».
Недуга вважається підступною та небезпечною, та відома своїми ускладненнями:
- кровотеча з варикозного вузла. Якщо вена на ногах перетворилася на гроно винограду, вона легко пошкоджується ззовні.
- порушення кровообігу шкіри внизу гомілки призводить до появи трофічної виразки на ній. Трофічна рана, котра утворюється на шкірі гоїться важко і з'являється знову без усунення основної причини її появи. В особливо складних випадках, навіть після хірургічної очищення рани, для її лікування може знадобитися пересадка шкіри.
- утворення тромбів у звивинах вени. Тромбофлебіт нижніх кінцівок в запущеній стадії не піддається консервативному лікуванню і часто вимагає негайної операції. Найнебезпечніший наслідок - тромби можуть відриватися і пересуватися судинами тіла, затуляючи судинний просвіт.
Вкрай небажано допускати розвиток варикозу до його важкої форми, що призводить до появи ускладнень.
Які ранні прояви варикозної хвороби вен
- на шкірі можна помітити судинні зірочки чи сіточки, а згодом розширені вени
- відчувається важкість в ногах, з'являється набряклість ніг після навіть не тривалого сидіння, стояння
- ноги швидко втомлюються
Як лікується варикоз
Медикаментозна терапія та спеціальні компресійні панчохи допомагають зберігати тонус судин нижніх кінцівок. Але при вже розвинених звивинах та порушеннях в роботі судинних клапанів усунути симптоми варикозу лише ліками не можливо.
На сьогодні хірургія знає багато методів, котрі легко, швидко та без порушення життєвого ритму розв'язують проблему варикозу. Вони стали реальною альтернативною традиційному видаленню судини та мають значно менший відсоток рецидиву (повернення) захворювання, ніж традиційне видалення вени. Отже, хірургічне лікування варикозу можливе двома підходами:
- Малоінвазивні процедури - різні способи склеювання ураженої ділянки вени, без її видалення.
- Традиційна операція для повного видалення вени або її хворої частини.
В медичному центрі «Клініка Мануфактура» ми проводимо операції обох типів.
Серед малоінвазивних технік ми застосовуємо:
- Радіочастотну абляцію (РЧА). Склеювання хворої ділянки вени під дією струмів високої частоти. Підходить практично для всіх форм варикозу.
- Склеротерапію. Клейова облітерація з використанням біологічного клею для склеювання ураженої ділянки малих вен без термічного впливу.
- Пінну склеротерапію. Для склеювання хворої ділянки більших варикозних судин використовується склерозувальна піна.
- Ехосклеротерапію. Повноцінна альтернатива традиційної хірургічної операції, котра дозволяє лікувати навіть глибокі вени великого діаметра.
Традиційні операції:
- Венектомію
- Мініфлебектомію
Читати інші статті
02.09.2024
Прийом медикаментів при грудному вигодовуванні
Порада неонатолога, педіатра, консультатки з грудного вигодовування.
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар