Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Пінна склеротерапія

Процедура пінної («foam-form») склеротерапії

Пінна склеротерапія належить до малоінвазивних медичних процедур для лікування варикозної хвороби. На сьогодняшній день, «пінна» або «foam-form», склеротерапія є найбільш поширеною та ефективною технікою закриття просвіту вени та усунення її дефекту з низьким ризиком виникнення ускладнень. 

На відміну від звичайної склеротерапії, при якій в вену лікарський розчин (склерозант) вводиться у рідкій формі, у foam-form склеротерапії препарат швидко змішують з невеликою порцією повітря, в результаті чого утворюється піна. Ця піна дозволяє проводити склерозування вен великого калібру, на які важко впливати розчинами рідкої форми. Якщо дана процедура виконується під ультразвуковим контролем, то її називають ехо-склерооблітерація. Введення склерозанта у формі піни викликає виражений спазм вени, що дозволяє впливати на ендотелій судини мінімальною кількістю препарату.

Як проводиться процедура

  • За допомогою ультразвукового сканування визначаються вени, які підлягають лікуванню.
  • Підготовка піни проводиться безпосередньо перед введенням.
  • Під контролем УЗД в просвіт вени встановлюється катетер, до якого приєднується шприц з пінною формою препарату. Поширення піни по венах також фіксується ультразвуковим обладнанням. За необхідності лікар повторює ін'єкції. 
  • Відразу після ін'єкції проводиться компресія  по ходу вени за допомогою еластичного бинта.
  • Після процедури пацієнтові необхідно зробити пішу прогулянку протягом години.
  • Залежно від калібру вени, що склерозується,  компресія може бути необхідна терміном до декількох тижнів.

Пінна склеротерапія має такі переваги:

  • «Піна» повністю заповнює просвіт ураженої судини і не змішується з кров’ю;
  • Для досягнення позитивного ефекту потрібна менша кількість препарату, ніж при склеротерапії рідиною;
  • Використовується на судинах не тільки малого діаметру, але і великого;
  • Можна контролювати кількість введеної речовини за допомогою апарату УЗД.

Суттєвою перевагою пінної склеротерапії є можливість застосування саме цього методу замість оперативного хірургічного втручання з тим самим терапевтичним ефектом. Склеротерапія не тільки прибирає симптоми варикозу, а й надає позитивний косметичний ефект. 

Можливі побічні дії після foam-form склеротерапії

Флебіт. Деякі пацієнти можуть відчувати ущільнення і невелику болючість по ходу склерозованих вен. Це відбувається в результаті запалення стінки вени. Ситуація сама по собі не є небезпечною і через деякий час перестає турбувати.

Пігментація шкіри. Після процедури в області вен, які піддали склеротерапії, можлива поява смуг або плям коричневого кольору. Виникають вони через те, що шкіра забарвлюється пігментом крові. Поступово вони бліднуть і через кілька місяців зникають.

Тромбози глибоких вен. Рідкісне ускладнення, для запобігання якого, в вену одномоментно вводиться невеликий обсяг піни. Також піша прогулянка після процедури необхідний захід профілкатики ускладнення. Проникнення невеликої кількості склерозуючої речовини в глибоку систему вен ніг не є небезпечним.

Некрози шкіри. Попадання склерозирующего препарату в артериолу може привести до формування некрозу ділянки шкіри. Зазвичай це відбувається не внаслідок прямого введення розчину в артерію, а внаслідок «скидання» склерозанта в артериолу через мікроскопічні артеріовенозні шунти. Виглядає ділянка некрозу як садно або невелика виразка. Некрози шкіри успішно лікуються, проте це може зайняти кілька тижнів. Іноді на місці некрозу залишаються рубчики.

Алергічна реакція на лікарський препарат. Відбувається вкрай рідко. Необхідно повідомити лікаря про будь-які зафіксовані раніше алергічні реакції на медичні препарати або їх групи.

Порушення зору. Є повідомлення про тимчасові нетривалі зорові розлади після виконання пінної склеротерапії у вигляді нечітких плям в полі зору.

Рецидивуючі і залишкові варикозні вени. Залежно від кількості уражених вен може знадобитися дві-три або більше додаткових процедур. Також існує ймовірність відновлення просвіту вени або появи нових варикозних судин.

В даний час накопичений великий досвід спостережень за пацієнтами після пінної склеротерапії. Незважаючи на те, що за допомогою цього методу не можна повністю вилікувати варикозну хворобу, його простота, безпечність та ефективність дозволяють використовувати його неодноразово. Необхідно пам’ятати, що пінну склеротерапію повинен виконувати тільки професіонал, який регулярно практикує цей метод.

Вартість послуг

+
Діагностика та лікування судин (флебологія)
Послуга
Ціна
Ехосклеротерапія варикозних вен
6240 грн.
Медикаментозне лікування при радіочастотній абляції
16500 грн.
Радіочастотна абляція (із ехосклеротерапією або мініфлебектомією за потреби) 1 кінцівка
22000 грн.
Радіочастотна абляція (із ехосклеротерапією або мініфлебектомією за потреби) 2 кінцівки
44000 грн.
Склеротерапія
5010 грн.
Склеротерапія залишкових (резидуальних) вен
5010 грн.
Мініфлебектомія
7515 грн.
Гемоексфузія
1370 грн.
Венектомія (при варикозній хворобі н/к) І категорії складності
20000 грн.
Венектомія (при варикозній хворобі н/к) ІІ категорії складності
24200 грн.
Пластика стегнової артерії
27600 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

хірург
Досвід роботи: з 1988 р.
//