частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Хірургія раку молочної залози

В більшості випадків раку молочної залози хірургічне видалення пухлини буде обов'язковою. Обсяги самої операції, як і методи її проведення, залежать від стадії захворювання, особливості розташування пухлини та, певною мірою, від гістологічного типу пухлини.

Видалення пухлини молочної залози в МЦ «Клініка Мануфактура»

При пухлині грудей хірургічна операція проводиться або повним видаленням молочної залози, або видаленням пухлини до меж здорової тканини. Також проводяться операції на видалення лімфатичних вузлів, які часто входять в операцію при видаленні молочної залози.

В нашому медичному центрі ми виконуємо всі види операцій на молочній залозі при злоякісних та доброякісних пухлинах. Кожен клінічний випадок ретельно оцінюється не лише лікарями-онкологами, онкохірургами, але й фахівцями пластичної хірургії. На мультидисциплінарному онкологічному консиліумі ми ставимо дві задачі: 1. не дати раку шанс на повернення; 2. розглянути можливості проведення видалення пухлини та мамопластики одномоментно або спланувати операцію так, щоб реконструкції молочної залози була можлива та успішна після закінчення лікування. Наша мета вилікувати жінку від раку та максимально зберегти естетичний вигляд оперованої ділянки, навіть при відмові пацієнтка від подальшої реконструктивної операції.

Наші хірурги мають високу кваліфікацію, досвід та володіють всіма техніками відкритої та лапароскопічної хірургії будь-якої складності. Ми робимо все можливе, щоб фахова онкохірургія була успішна в Україні, тому в нашому операційному блоці лише якісне сучасне обладнання та максимально комфортні умови для кваліфікованої роботи хірургічної команди.

Види операцій при раку молочної залози, які ми проводимо:

  • Мастектомія - повне видалення молочної залози, в якій знаходиться пухлина. Мастектомії бувають різних методів, що залежить від обсягу тканин і структур, які належить видалити, тому вибір мастектомії робиться за індивідуальними показниками і спирається виключно на результат, який дає така операція, а також на можливість застосувати інші методи лікування раку в індивідуальному лікувальному плані хворої.
  • Лампектомія - операція зі збереженням залози та видаленням пухлини до меж здорової тканини. Застосовується при ранніх стадіях раку та невеликих пухлинах. Як правило видаляється сама пухлина та певний обсяг навколишніх здорових тканин. Лампектомія незалежно від обсягів видалення, передбачає проведення подальшої променевої терапії на молочну залозу, в якій проводилася операція. Тому вибір хірургічного втручання на користь лампектомії залежить не лише від розміру пухлини, її типу чи стадії раку, але й від можливості проведення курсів радіотерапії.
  • Секторальна резекція молочної залози. Операція, при якій видаляється лише та частина грудей, де розташована пухлина. На сьогодні не є золотим стандартом в онкохірургії молочної залози і проводиться в індивідуальних випадках захворювання.
  • Аксилярна лімфодисекція (АЛД) - операція проводиться з діагностичною метою. Це операція на видалення регіонарних лімфатичних вузлів - тих, що розташовані найближче до пухлини, і через які здійснюється лімфовідтік. Як правило, видаляється до 10 лімфовузлів під пахвою для проведення гістологічного аналізу. Аналіз показує наскільки поширився рак, а від того залежить об'єм протипухлинного лікування та необхідність окремих його курсів, як хімієтерапії чи радіотерапії. Видалення прилеглих лімфатичних вузлів проводиться як етап лампектомії або мастектомії в тому випадку, коли попередні діагностичні обстеження пацієнтки показали ураження лімфатичних вузлів.
  • Біопсія сторожових (сигнальних) лімфатичних вузлів (БСЛВ) - також діагностична операція, під час якої хірург вводить спеціальний барвник, а потім видаляє для аналізу лише ті лімфатичні вузли під пахвою, які поглинули барвник. На відміну від аксилярної лімфодисекції така функціональна проба дозволяє реально побачити, які лімфатичні вузли накопичили ракові клітини, і обмежити об'єм видалення лише ними. Завдяки більш точному видаленню необхідних для дослідження лімфатичних вузлів, БСЛВ є щадною операцією і має менше ускладнень, ніж АЛД. Проведення біопсії сторожового лімфовузла показано лише, якщо в передопераційному обстеженні пацієнтки немає ознак ураження лімфовузлів.
  • Паліативні хірургічні операції. Проводяться при прогресивному раку молочної залози, коли оперативне втручання не може вилікувати рак, але лише полегшити його симптоми або викликані ним ускладнення. До таких операцій належать втручання для видалення метастазів чи видалення первинної пухлини, яка порушує роботу сусідніх органів, або інші операції для полегшення страждання пацієнтки.
  • Реконструкція молочної залози. Дозволяє відновити форму та вигляд молочної залози після видалення ракової пухлини, в тому числі після мастектомії. Пластичні операції для відновлення грудей можуть проводитися одночасно з операцією на видалення залози, якщо це не впливає на індивідуальний план протипухлинного лікування. В іншому випадку, реконструктивну операцію відкладають до закінчення повного курсу лікування. Операції для відновлення молочної залози обговорюються одразу при складанні загального лікувального плану, щоб не лише правильно спланувати всі етапи терапії, але і провести хірургічне втручання на видалення раку таким чином, щоб наступна пластична операція мала максимально естетичний ефект.

Операції на молочній залозі в Києві

Лікування раку молочної залози комплексний процес. Щоб лікування було успішним важливі і точно поставлений діагноз, і ретельно спланований комплексний план лікування, і якісні сучасні препарати хімієтерапії, і «золоті руки» хірурга, і надточна радіотерапія.

Незалежно від того, чи проходить пацієнтка повний курс протипухлинного лікування в нашому онкоцентрі, чи лише окремі його етапи, ми надаємо хірургічні послуги на високому рівні в тісній співпраці з усіма лікарями, що лікують пацієнтку в нашій клініці чи в іншому закладі.

  • Для видалення пухлини грудей в нашому хірургічному стаціонарі необхідно записатися на консультацію до клінічного онколога.
  • Лікар вивчає вашу медичну документацію, отримане протипухлинне лікування та заплановані подальші курси терапії. 
  • Ми дотримуємося міжнародних стандартів та визнаних в онкологічній практиці алгоритмів прийняття зважених рішень. Всі призначення щодо лікування пацієнта, в тому числі оперативні втручання, ретельно оцінюються командою фахівців онкологів мультидисциплінарного онкологічного консиліуму. Це мінімізує ризики одноосібного прийняття рішення і допомагає тримати рівень лікування на високому рівні. Онкологічний консиліум у складі онкохірургів та пластичних хірургів разом із іншими онкологам визначають тип та обсяг операції, і вона буде проведена з урахуванням всіх подальших етапів вашої індивідуальної програми лікування.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//