частные больницы киева
приватные клиники киева приватна_онкологічна_лікарня_в_києві

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Трактографія

Трактографія

Наразі це скоріше науковий метод дослідження мозку заснований на дифузійно-зваженій магнітно-резонансній томографії (ДЗ МРТ).  Техніка отримання зображень заснована на вимірюванні дифузії води в кожному об’ємному елементі зображення. Застосування цього методу в медичній практиці необхідне для оцінки патологічних станів при порушеннях провідних шляхів мозку, а не лише його структурних змін, як у випадку класичного МРТ. Трактографія показує хід та структурні особливості провідних шляхів головного мозку (тракти білої речовини), що дозволяє дізнаватися їхній напрямок, виявляти зміщення або деформацію, оцінювати цілісність (інвазію або пошкодження). 

Коли призначається трактографія:

  • Трактографія стає важливою при плануванні хірургічного лікування. Вона дає можливість нейрохірургу ще до операції дізнатися про розташування провідних шляхів та їх залученість у патологічний процес, спланувати максимально адекватний операційний доступ і визначити обсяг оперативного видалення внутрішньомозкової пухлини з найменшим неврологічним дефіцитом у післяопераційному періоді.
  • Також цей метод дозволяє оцінити ступінь пошкодження нервових волокон при нейродегенеративних захворюваннях та після інсульту. За його допомогою можна спрогнозувати відновлення рухової функції у пацієнтів з інсультом з метою визначення індивідуальних  реабілітаційних заходів.

Як проводиться трактографія:

Трактографія доповнює процедуру магнітно-резонансної томографії, не потребує введення контрастної речовини, і лише додає до тривалості звичайної МРТ головного мозку від 5 до 7 хвилин. Але враховуючи доцільність проведення трактографії пацієнтам, у яких заплановано оперативне втручання на ЦНС, ми рекомендуємо поєднати МРТ обстеження з внутрішньовенним контрастуванням та трактографію.

Протипоказання до трактографії аналогічні до протипоказань МРТ.

Цей вид діагностика не потребує спеціальної підготовки, але проводиться лише за призначенням нейрохірурга.

Якість трактографії в клініці «Мануфактура»:

Проведення трактографії можливе лише на новітніх та потужних магнітних апаратах, силою поля від 1,5 тесла, а якість проведення дослідження залежить від рівня підготовки лікаря, його знань анатомії провідних шляхів мозку та уміння співвіднести їх з МР-зображеннями. 

Клініка «Мануфактура» спеціалізується на впровадженні передових методів діагностики і лікуванні у нейрохірургії та володіє унікальним для України обладнанням - Vantage Elan 1.5 Tesla від світового лідера з виробництва медичної техніки «Toshiba medical», що дозволяє нам надавати якісні послуги, в тому числі, складних діагностичних методів.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//