Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Профілактика інсульту

Попередити катострофу значно легше, ніж лікувати її наслідки! Це основний принцип профілактичної медицини в усі часи. Попередити інсульт можна, впливаючи на фактори ризику серцево-судинних захворювань, що піддаються корекції. Це фактори, на які ми можемо впливати медикаментами, іншими консервативними методами лікування, зміною життєвого образу і поведінкових реакцій.

До них відносять:

  • Нескоректоване підвищення артеріального тиску. Ризик інсульту при АТ понад 165/100 мм рт. ст. удвічі більший, а у людей з цифрами більш 190/110 мм рт. ст. – у десять разів частіше трапляється інсульт ніж у людей з нормальним тиском.
  • Тютюнопаління збільшує кількість інсультів серед любителів цигарок вдвічі, причому не залежно від кількості цигарок в день. Через чотири роки після того, як чоловік кинув палити цей ризик вирівнюється з людьми, які не курять, тому кинути курити ніколи не пізно.
  • Зловживання алкоголем. Надмірним споживанням алкоголю вважають вживання понад 2 стандартних порцій алкогольних напоїв на день для чоловіків, при чому показник для жінок та осіб з невеликою вагою складає 1 стандартну порцію . Однією стандартною порцією вважають таку, що містить 10 грамів спирту. Така кількість міститься приблизно в 330 мл пива, або 125-150 мл вина (9-11% міцності), або 25-30 мл міцних (40-45% міцності)алкогольних напоїв.
  • Фібриляція передсердь та інші эмбологенные серцеві патології. Ризик у таких пацієнтів підвищений у чотири рази, що диктує необхідність постійної медикаментозної профілактики емболії мозкових судин.
  • Фактори нездорового способу життя – зайві кілограми, гіподинамія, життя в хронічному стресі, нездорове харчування. Ці обставини опосередковано впливають на розвиток інсульту, так як збільшують кількість атеросклеротичного ураження судин, гіпертензії і діабету.
  • Порушення ліпідного обміну – підвищений рівень холестерину в крові та(або) підвищення атерогенних фракцій ліпідів.
  • Цукровий діабет. Люди з таким діагнозом частіше страждають порушенням жирового обміну речовин, атеросклеротичним процесом, гіпертензивною хворобою, що значно збільшує вирогідність інсульту.
  • Постійний прийом жінками оральних контрацептивів. Особливо небезпечний цей фактор у поєднанні з тютюнопалінням та підвищеним тиском.

Необхідно запам’ятати, що всі контрольовані ризикові обставини інсульту піддаються виправленню шляхом лікарської терапії та зміни способу життя.

Читати інші статті

03.11.2023

Рух - це життя

Рекомендовані фізичні навантаження для різних вікових груп.

Детальніше

25.10.2023

Скелетно-м'язовий біль

Чому болить, якщо не травмувався?

Детальніше

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//