частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Профілактика інсульту

Попередити катострофу значно легше, ніж лікувати її наслідки! Це основний принцип профілактичної медицини в усі часи. Попередити інсульт можна, впливаючи на фактори ризику серцево-судинних захворювань, що піддаються корекції. Це фактори, на які ми можемо впливати медикаментами, іншими консервативними методами лікування, зміною життєвого образу і поведінкових реакцій.

До них відносять:

  • Нескоректоване підвищення артеріального тиску. Ризик інсульту при АТ понад 165/100 мм рт. ст. удвічі більший, а у людей з цифрами більш 190/110 мм рт. ст. – у десять разів частіше трапляється інсульт ніж у людей з нормальним тиском.
  • Тютюнопаління збільшує кількість інсультів серед любителів цигарок вдвічі, причому не залежно від кількості цигарок в день. Через чотири роки після того, як чоловік кинув палити цей ризик вирівнюється з людьми, які не курять, тому кинути курити ніколи не пізно.
  • Зловживання алкоголем. Надмірним споживанням алкоголю вважають вживання понад 2 стандартних порцій алкогольних напоїв на день для чоловіків, при чому показник для жінок та осіб з невеликою вагою складає 1 стандартну порцію . Однією стандартною порцією вважають таку, що містить 10 грамів спирту. Така кількість міститься приблизно в 330 мл пива, або 125-150 мл вина (9-11% міцності), або 25-30 мл міцних (40-45% міцності)алкогольних напоїв.
  • Фібриляція передсердь та інші эмбологенные серцеві патології. Ризик у таких пацієнтів підвищений у чотири рази, що диктує необхідність постійної медикаментозної профілактики емболії мозкових судин.
  • Фактори нездорового способу життя – зайві кілограми, гіподинамія, життя в хронічному стресі, нездорове харчування. Ці обставини опосередковано впливають на розвиток інсульту, так як збільшують кількість атеросклеротичного ураження судин, гіпертензії і діабету.
  • Порушення ліпідного обміну – підвищений рівень холестерину в крові та(або) підвищення атерогенних фракцій ліпідів.
  • Цукровий діабет. Люди з таким діагнозом частіше страждають порушенням жирового обміну речовин, атеросклеротичним процесом, гіпертензивною хворобою, що значно збільшує вирогідність інсульту.
  • Постійний прийом жінками оральних контрацептивів. Особливо небезпечний цей фактор у поєднанні з тютюнопалінням та підвищеним тиском.

Необхідно запам’ятати, що всі контрольовані ризикові обставини інсульту піддаються виправленню шляхом лікарської терапії та зміни способу життя.

Читати інші статті

клініка мануфактура статті клініка мануфактура статті

20.12.2023

Променеве лікування раку: знати більше

Докладно про радіотерапію від променевого терапевта клініки.

Детальніше

клініка мануфактура статті клініка мануфактура статті

03.11.2023

Рух - це життя

Рекомендовані фізичні навантаження для різних вікових груп.

Детальніше

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//