Радикуліт
Радикуліт — слово з «дідового» лексикону, проте пізнати його можна вже в 25-30 років.
Радикулопатія, сучасна медична назва радикуліту, це вид запалення нервових корінців спинного мозку. Спричинити його може і травма, і переохолодження і надмірне перевантаження, і інфекція. А все через кили міжхребцевих дисків, які випинаючись тиснуть на нервові корінці.
Як проявляється радикуліт
Симптоми радикуліту можуть мучити тижнями, місяцями або роками. А характерним маніфестом захворювання стає гострий раптовий біль, який різко обмежує рухливість.
- Якщо радикуліт виникає у шийному відділі хребта, біль обмежує поворот голови, віддає у потилицю; обмежує рухи рук, якщо постраждали хребці в плечовому поясі.
- При грудному радикуліті боляче стає вже при кашлі та чханні, болить між ребрами, в серці, поколюють та німіють руки.
- Попереково-крижовий радикуліт не дає зігнутися або розігнутися, віддає в стегно та в сідницю, значно утруднює або унеможливлює рух.
Що робити при гострому нападі болю в спині або шиї
Якщо раптом біль у спині чи шиї обмежує рух, не дає розігнутися або поворухнутися, це може бути напад радикуліту. При гострому радикуліті потрібно:
- максимально знерухомитися - лягти, бажано на тверду поверхню.
- максимально розслабити м’язи
- прийняти протизапальне знеболювальне
⭐ Стало легше? – Зверніться до ортопеда-травматолога для діагностики та подальшого лікування радикуліту.
⭐ Не стало легше? – Терміново зверніться до ортопеда-травматолога.
Хронічний радикуліт час від часу нагадуватиме про себе нападами гострого болю, або болісними рухами, або болями після навантаження. Чим довше триває запальний процес та чим довше не лікувати радикуліт, тим більше ускладнень він спричинить:
- порушення роботи сфінктерів;
- м'язову слабкість;
- сексуальну дисфункцію;
- ослаблення або придушення сухожильних рефлексів;
- порушення спиномозкового кровообігу до повної зупинки кровопостачання, що призведе до парезу та атрофії м’язів, а в найгіршому до паралічу ураженої кінцівки.
Як лікується радикуліт
▪ спочатку медикаментозно для лікування запалення та болю
▪ потім комплексом фізіотерапії та гімнастики для зменшення тиску на нервові корінці, укріплення м'язового корсета вздовж хребта та покращення спінального кровообігу.
В умовах медичного закладу можна пройти курси апаратної фізіотерапії, наприклад, ударно-хвильову терапію, електростимуляцію, УВЧ-терапію тощо. Всі ці методи поліпшують обмін речовин в уражених тканинах, пришвидшуючи регенерацію та відновлюючи рухливість.
Читати інші статті
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар