с.Ходосівка

Лікування постковідного синдрому та ускладнень від Covid-19

Клініка «Мануфактура» відкрила нове стаціонарне відділення у Медичному Центрі в с. Ходосівка, де зокрема лікуються пацієнти з коронавірусною хворобою, а також проводиться комплексна діагностика та лікування постковідного синдрому, ускладнень після перенесеного коронавірусу, реабілітаційних програм для пацієнтів з хронічними хворобами після важкого перебігу Covid-19.

Ознайомитися з програмою стаціонарного перебування в клініці з метою діагностики та лікування наслідків коронавірусної інфекції можна у розділі Програми для дорослих

Чому виникає необхідність реабілітації пацієнтів після SARS-CoV-2?

За свідченнями статистичних даних ВООЗ, час від початку до клінічного одужання при легких випадках COVID‑19 становить приблизно 2 тижні, при критичний та тяжких випадках  від 3 до 6 тижнів. Більша частина пацієнтів скаржаться на погіршення стану здоров’я або збереження одного чи декількох симптомів ще протягом місяця. Медики ж документально засвідчують стійки ушкодження органів та систем організму, зокрема легені, серце, мозок, нирки та судинна ­система, навіть за відсутності скарг чи хронічних хвороб цих органів до захворювання пацієнтом на COVID‑19. Такі ушкодження, можливо, спричиняються вираженими запальними реакціями, тромботичною мікроангіопатією, венозною тромбо­емболією, кисневою недостатністю, авто­імунними процесами, патологічними наслідками після гострого періоду (пневмофіброз) або персистенцією збудника.

За різними даними, пацієнтами, що мають пролонгований період одужання або не повернулися до свого рівня здоров’я та функціонування після перенесеного ковід-захворювання стають від 10 до 50% осіб.

Серед таких хворих виокремлюють пацієнтів, котрі мають незворотні ушкодження легень, серця, нирок або мозку, зі змінами у їхній функціональності; а також пацієнтів, в кого продовжуються виснажливі симптоми, незважаючи на відсутність помітних ушкоджень органів. 

Хоч би якою була природа змін, пов’язаних із тривалим збереженням клінічних проявів або появою нових симптомів після перенесеного гострого захворювання, їх наявність зумовлює потребу в реабілітації таких пацієнтів.

Читати інші статті

21.09.2021

Відкрито інсультний центр

Інсультний центр МЦ "Клініка Мануфактура"

Детальніше

28.05.2021

Лікування постковідного синдрому та ускладнень від Covid-19

Діагностика та лікування постковідного синдрому. 

Детальніше

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//