частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Гемосорбція

Гемосорбція є методом очищення крові від токсичних та патологічних сполук за допомогою сорбентів. Гемосорбцію застосовують в якості додаткового терапевтичного методу при лікуванні захворювань, спричинених гострими та хронічними ендотоксикозами, аутоімунними чи імунними процесами та геморагічними розладами. Цей метод можуть застосовувати як окремий метод терапії, так і в комплексі з базовим медикаментозним лікуванням перелічених захворювань, при чому в останньому випадку, значно підвищується чутливість організму до лікарських засобів. Серед усіх методів еферентної терапії (лікувальні методи для нормалізації складу крові), гемосорбція має більш детоксикуючий та імунокорегуючий ефект. 

Процедуру гемосорбції проводять з метою комплексного впливу на кров та внутрішнє середовище організму, при якому гемокорекції піддаються як плазма, так і безпосередньо клітини крові, в тому числі її білковий, метаболічний та водно-електролітний склад; відбувається системна нормалізація матеріальних та енергетичних речовин крови, і вже, опосередковано, через кров, регулюється гомеостаз організму на всіх рівнях: в клітинах, тканинах та органах.

Як проводиться гемосорбція

Процедура здійснюється апаратно: з вени пацієнта здійснюється забір одного чи двох об’ємів циркулюючої крові (що приблизно становить 6-9 літрів), за допомогою помпи кров пропускається через спеціальний резервуар, в якому міститься медичний сорбент, в ньому і відбувається процес зв’язування токсинів. Після звільнення крові від токсинів, відбувається їх міграція з інших органів – печінки, легенів, мозку. За 12-24 години після першого сеансу проводиться повторна процедура гемосорбції для видалення нових токсинів, що потрапили в кров з органів. Кількість сеансів, необхідних для зниження рівня токсинів в організмі, визначається клінічним аналізом крові, що проводиться перед початком терапії та між її сеансами для оцінки ефективності лікування. В середньому, пацієнтам потрібно 2-6 сеансів гемосорбції для ефективної детоксикації організму. Гемосорбція потребує стаціонарного перебування пацієнта в клініці.

Підготовка до процедури

Перед проведенням гемосорбції пацієнтові потрібно пройти медичне обстеження, що передбачає: ретельний лікарський огляд (особлива увага приділяється судинам нижніх кінцівок) та збір анамнезу про захворювання; аналіз крові та детальний аналіз згортання крові (час згортання, тривалість кровотечі); коагулограму; електрокардіограму.

Можливі побічні дії

Під час проведення процедури можливе підвищення артеріального тиску, запаморочення, відчуття жару, нудота, локальні кровотечі. Такі порушення швидкоминучі та легко усуваються . 

До більш складних та віддалених побічних дій належить порушення згортання крові у вигляді тромбозів з різними наслідками. Це необхідно брати до уваги при застосуванні метода для лікування пацієнтів старшого віку, та таких, хто порходить антитромботичну терапію.

Коли призначають гемосорбцію

 • екзогенні інтоксикації: алкогольна, наркотична, хімічна, медикаментозна
 • ендогенні інтоксикації: печінкова недостатність, ниркова недостатність, панкреатит, жовтяниці різного генезу, наслідки цукрового діабету другого типу та інші захворювання
 • важкі ендотоксикози хірургічного та терапевтичного генезу
 • системні і аутоімунні захворювання: ревматоїдний артрит, бронхіальна астма, аутоімунний гепатит, аутоімунний тиреоїдит тощо
 • інфекційні та запальні захворювання 
 • псоріаз, нейродерміт, екзема
 • харчові і лікарські алергії
 • маніакальні і депресивні стани при психічних захворюваннях і псіхотичних станах

Протипоказання до гемосорбції

 • всі види кровотеч
 • порушення згортання крові
 • дефіцит об'єму циркулюючої крові
 • стійка гіпотонія
 • електролітні розлади
 • порушеннягемодинаміки
 • серцево-легенева недостатність
 • тяжкі порушення функції печінки і нирок

Клініка «Мануфактура» проводить процедуру гемосорбції на апараті «Гемофенікс» в комфортних умовах та під повним контролем лікаря до, під час та після кожного сеансу. Всі інструменти для забору крові – одноразові. В якості сорбенту використовується лише сертифіковані медичні препарати. Досвід проведення процедури дає підстави оцінювати її високу ефективність навіть в запущених випадках, гарантує швидке очищення організму від токсичних речовин та зниження концентрації патологічних продуктів, поліпшення стану пацієнта та підвищення його імунітету.

Вартість послуг

+
Детоксикація
Послуга
Ціна
Гемосорбція
9780 грн.
Озонотерапія
570 грн.
Внутрішньовенна інфузія (60 хвилин) в умовах процедурного кабінету
620 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//