Хімієтерапія при раку сечового міхура
Хімієтерапія раку сечового міхура проводиться і місцевим методом, і системним лікуванням. В «Клініці Мануфактура» можна отримати всі види сучасного лікування раку сечового міхура.
Види медикаментозного лікування сечового міхура
Основним лікуванням раку сечового міхура є хірургічна операція. Однак і при м’язово-неінвазивному, і при інвазивному та метастичному раку, хірургічної операції не достатньо, щоб повністю побороти рак. До комплексного лікування додаються інші методи, і у випадку раку сечового міхура медикаментозне лікування включає:
- Внутрішньоміхурову терапію – вид локального лікування порожнини сечового міхура.
- Системну терапію – вид лікування, що впливає на ракові клітини по всьому організму.
Внутрішньоміхурова терапія раку сечового міхура
Внутрішньоміхурова терапія проводиться для знищення ракових клітин, які не можливо видалити хірургічно або які могли лишитися після операції. Таким методом проводяться:
- хімієтерапію раку сечового міхура та
- медикаментозне лікування вакциною БЦЖ (введення бацили Кальметт-Герен).
Внутрішньоміхурова хімієтерапія та БЦЖ-терапія проводяться через урологічний катетер крапельним методом.
Обидва методи ефективні для запобігання повторного розвитку пухлини або подальшого її зростання та інвазії раку.
Відмінність БЦЖ-терапії від хімієтерапії
Введення ослабленої бактерії при БЦЖ-терапії провокує імунну відповідь організму на клітини раку в середині сечового міхура. Таким чином, імунна система пацієнта повинна зупинити активність ракових клітин.
Введення хімієпрепарату в сечовий міхур направлене на знищення активних ракових клітин діючою речовиною препарату. Отже, внутрішньоміхурова хімієтерапія повинна знищити рак в середині органу та не допустити його рецидив.
Коли призначається внутрішньоміхурова БЦЖ-терапія
Внутрішньоміхурова БЦЖ зазвичай проводиться при раку сечового міхура низького та середнього ступеня ризику, який не проріс у м'язову стінку органу, так званий м'язово-неінвазійний рак сечового міхура. Лікування починають через 3-6 тижнів після проведеної хірургічної операції на видалення пухлини. При неінвазивних пухлинах високого ступеня ризику БЦЖ-терапія може бути варіантом, якщо раніше пацієнт не отримував такого лікування.
Графік проведення внутрішньоміхурової БЦЖ – один раз на тиждень протягом 6 тижнів. Через 12 тижнів від початку лікування проводиться повна діагностика для оцінки результатів лікування.
Для профілактики рецидиву раку сечового міхура внутрішньоміхурову терапію БЦЖ призначають як допоміжну або підтримувальну терапію. Її проводять тричі протягом 1 тижня через 3 місяці та через 6 місяців після операції. Якщо гістологічний аналіз видаленої пухлини показав високий ступінь ризику раку, таку допоміжну БЦЖ-терапію можуть продовжувати кожні 6 місяців терміном до 3-х років.
Коли призначається внутрішньоміхурова хімієтерапія
Внутрішньоміхурова хімієтерапія призначається при неінвазивному раку сечового міхура низького та середнього ступеня ризику. Це можуть бути:
- Одноразова хімієтерапія після операції при пухлинах низького ризику.
- Курс хімієтерапії протягом 6 тижнів при пухлині середнього ступеня ризику після її видалення. Якщо пацієнт важко витримує побічні ефекти внутрішньоміхурової хімієтерапії, її тривалість можуть зменшити або замінити на БЦЖ-терапію.
Внутрішньоміхурова хімієтерапія призначається також курсом у 6 тижнів і при рецидиві раку сечового міхура після повторного видалення пухлини.
Курс внутрішньоміхурової хімієтерапії раку сечового міхура складається з одної інфузії на тиждень протягом 6 тижнів.
Системна терапія при раку сечового міхура
Системна терапія на відміну від внутрішньоміхурової проводиться інфузіями через вену пацієнта та впливає на весь організм, а не лише на порожнину органу. Системним медикаментозним лікуванням раку сечового міхура можуть бути:
- системна хімієтерапія
- імунотерапія
- таргетна терапія
Системна хімієтерапія призначається в більшості випадків м’язово-інвазивного раку сечового міхура.
Проведення курсу хімієтерапії раку сечового міхура
Курси системної хімієтерапії при раку сечового міхура можуть мати різні варіанти графіків чергування днів проведення інфузії та днів відпочинку, залежно від препаратів, стадії та типу раку, мети призначення, загального стану пацієнта та стійкості до побічних ефектів лікування.
Залежно від типу та стадії захворювання, системна хімієтерапія раку сечового міхура призначається до або після операції на видалення пухлини. В окремих випадках метастатичного раку сечового міхура, системна хімієтерапія може бути головним лікуванням без проведення хірургічного втручання.
Щільно дозова хімієтерапія раку сечового міхура
Щільно дозова хімієтерапія це метод прискореної хімієтерапії, при якому скорочується період відпочинку між інфузіями, таким чином необхідна терапевтична доза вводиться за короткий проміжок часу. Для щільно дозової хімієтерапії підбирають лише певні препарати. При лікуванні раку сечового міхура часто застосовують комбінацію звичайних курсів системної хімієтерапії, які мають тривалі періоди відпочинку, та курс або кілька курсів щільно дозової хімієтерапії.
Щільно дозова хімієтерапія не збільшує токсичності курсу хімієтерапії, але може дати помітно кращий результат у певних випадках захворювання.
Хімієпроменева терапія раку сечового міхура
Хімієтерапія раку сечового міхура може призначатися в той самий період, коли пацієнт проходить променеве лікування. Це окремий метод лікування, що для певних випадків раку дає кращі результати, ніж проведення тих самих видів терапії окремо. Цей метод називається хімієпроменева терапія і його призначають, коли дію опромінення необхідно підсилити хімієтерапією.
Імунотерапія раку сечового міхура
Імунотерапія в лікуванні раку спирається на механізми імунного захисту пацієнта проти клітин раку. Існують різні типи імунотерапії, і застосування того чи іншого препарату залежить від типу клітин, що утворюють пухлину. Для призначення імунотерапії проводиться лабораторне дослідження зразків пухлини, яке показує, чи клітини раку піддаються препаратам імунотерапії та яким саме.
При пухлині сечового міхура для імунотерапії часто призначають інгібітори контрольних точок. Якщо аналіз показує високий рівень білка, який стримує імунну систему пацієнта у боротьбі з раком, призначені інгібітори контрольних точок гальмують такий білок, даючи можливість клітинам імунної системи «розпізнати» та атакувати ракові.
Таргетна терапія раку сечового міхура
Таргетна терапія лікує певні типи раку і, як правило, підходить пацієнтам, у яких пухлина пов’язана з генною мутацією клітин. Для призначення таргетної терапії при раку сечового міхура проводиться лабораторне дослідження зразків пухлини, що покаже, чи мають клітини раку мутації, на які спрямовані препарати таргетної терапії.
Побічні ефекти хімієтерапії раку сечового міхура
Внутрішньоміхурова терапія часто призводить до набряку та запалення слизової оболонки сечового міхура, що проявляється як:
- часте сечовипускання
- біль, печіння, утруднення при сечовипусканні
- згустки крові у сечі
- загальний хворобливий стан з лихоманкою
Внутрішньоміхурова хімієтерапія раку сечового міхура не чинить загального ефекту на весь організм, як системна хімієтерапія, та її наслідки такі ж, як при БСЖ-терапії.
Системна хімієтерапія впливає на весь організм. Найчастіше наслідки хімієтерапії раку сечового проявляються:
- нудотою, блюванням, діареєю
- сильною втомою
- частими інфекціями
- відчуттями оніміння та поколювання рук та ніг
- порушенням сексуальної функції
- нетриманням сечі
Наслідками імунотерапії можуть бути:
- аутоімунні реакції
- розлади травлення, функціональні порушення кишківника
- дисфункція печінки
- шкірні захворювання та висипка
Переваги курсу хімієтерапії у «Клініці Мануфактура»
В Центрі онкології нашої клініки ми проводимо курси внутрішньоміхурової терапії та системне медикаментозне лікування раку сечового міхура виключно оригінальними препаратами сертифікованими в Україні.
Маючи власну хімієтерапевтичну лабораторію для приготування інфузійних форм препаратів та висококваліфікований медичний персонал, ми можемо бути впевнені в якості наших препаратів.
При проведенні хімієтерапії дозування препаратів проходить потрійний лікарський контроль, а ліки вводяться автоматичними помпами, що унеможливлює неправильне введення препарату.
Ми одна з небагатьох онкологічних лікарень в Києві, що проводить хімієпроменеве лікування раку сечового міхура.
У нас працюють досвідчені онкологи високої кваліфікації, вони керуються сучасними міжнародними протоколами лікування раку, що довели свою ефективність.
Лікування раку сечового міхура призначається виключно індивідуально, після ретельного зваження умов захворювання мультидисциплінарним онкологічним консиліумом, до складу якого входять всі спеціалісти-онкологи, рентгенологи, гематологи, хірурги, урологи, нефрологи та інші лікарі інших спеціальностей.
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар