частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Хімієтерапія при раку яєчників

Хімієтерапевтичне лікування лишається одним із основних способів лікування раку яєчників, рівно з хірургічним видаленням пухлини та променевою терапією. Вона має високі показники ефективності при невеликій кількості ракових клітин. В інших випадках хімієтерапія в лікуванні раку яєчників застосовують для зменшення розміру пухлини перед операцією або для сповільнення патологічного процесу в цілому.

Рак яєчників це загальна назва для всіх типів пухлин яєчників, які можуть утворитися з різних клітин репродуктивної залози. Хімієтерапія раку яєчників різниться залежно від клітин, в яких утворилася пухлина.

 • При епітеліальному раку яєчників зазвичай передбачається прийом двох різних типів ліків. Комбінація препаратів показує кращі результати та ефективніша, якщо хімієтерапія є першим лікуванням. Епітеліальний рак яєчників часто зменшується або навіть зникає після курсу лікування, але згодом такий рак повертається. Якщо перша хімієтерапія виявилася успішною і рак не рецидивував принаймні 6 - 12 місяців, повторне лікування можна проводити тою ж комбінацією препаратів, що застосовувалася вперше.  У деяких випадках комбінацію препаратів змінюють.
 • Хімієтерапія раку зародкових клітин потребуватиме комбінацію з декількох хімієпрепаратів одночасно. Дисгермінома як одна з чутливих до хімієтерапевтичного лікування пухлин, може лікуватися менш токсичними комбінаціями ліків. Підбір комбінації препаратів для пухлини зародкових клітин може відбуватися кількома етапами, поки лікар не переконається в ефективності обраної комбінації. Зміна складу такої поліхімієтерапії вимагатиметься, якщо рак перестає реагувати чи слабо реагує на лікування та при рецидивах. 
 • Для лікування стромальних пухлин яєчників хімієтерапія застосовується не часто.  Але і в такому випадку буде застосовуватися поліхімієтерапія.

Показання до хімієтерапії при раку яєчників

Хімієтерапія раку яєчників показана:

 • для зменшення розмірів пухлини перед операцією або повного знищення ракових клітин, якщо пухлина малих розмірів.
 • після операції для знищення клітин, які могли залишитися після видалення пухлини, навіть якщо вони не візуалізуються на КТ чи ПЕТ-КТ.
 • обов’язковою після операції для пухлин, які мають високий ризик рецидиву
 • при неоперабельних пухлинах
 • для усунення симптомів раку та лікування болю, при термальних стадіях раку

Проходження курсу хімієтерапії

Отримати курси хімієтерапевтичного лікування раку яєчників в Києві можна в нашому Центрі онкології. Курс хімієтерапії складатиметься з кількох циклів прийому препаратів та відпочинку для відновлення організму. Кількість таких циклів залежить від призначеної терапевтичної дози препаратів та від самих препаратів, які мають різні протоколи до призначення. 

Терапевтична доза вираховується індивідуально для кожного випадку захворювання. Вона залежить від типу пухлини, яку лікують, стадії раку та цілей етапу лікування: неад’ювантна терапія перед операцією, чи ад’ювантна терапія після неї або лікування рецидиву раку яєчників. Відрізнятиметься курс також і у випадку паліативного лікування.

Хімієтерапія раку яєчників обов’язково супроводжується контролем ефективності призначеної комбінації ліків та стану пацієнтки. За погіршення показників крові та вираженої побічної дії препаратів, призначається підтримувальна та відновлювальна терапія. 

Дізнатися більше про хіміотерапію в лікуванні раку.

Протипоказання до хімієтерапії раку яєчників

При виборі препаратів для конкретного випадку захворювання враховуються не лише їхня ефективність для даного типу раку, але й терапевтична доза, за якої можна досягти поставленої мети лікування. Тобто скільки, як часто і як довго можна застосувати препарат пацієнтові, щоб терапія мала ефект, не шкодила загальній програмі лікування та пацієнтові. 

Тому призначення хімієтерапії раку яєчників можливе лише за відсутності станів, за яких у лікарів є чітке розуміння ймовірності виникнення незворотних наслідків для подальшого лікування та життя пацієнта.

Хімієтерапія протипоказана:

 • у разі вагітності пацієнток
 • при синдромі виснаження, коли велика втрата маси тіла призвела до зникнення жирової клітковини та атрофії м'язів.
 • при вираженій легенево-серцевій недостатності
 • пригніченні кровотворення
 • тяжких ураженнях печінки та нирок, і втраті їхніх функцій
 • при загрозі крововиливу внаслідок розпаду пухлини
 • за декомпенсованого цукрового діабету
 • інфекційні захворювання та гнійні процеси
 • при порушенні мозкового кровообігу
 • при термінальній стадії хвороби

Наслідки хімієтерапії для репродуктивної функції

Власне рак яєчників, якщо він уразив обидва яєчники, та деякі хімієпрепарати, які використовуються для його лікування, унеможливлюють вагітність природним шляхом. Можливість збереження фертильності залежить від типу пухлини, стадії раку та віку пацієнтки. Так, при пухлинах зародкових клітин та при здоровому одному яєчнику можна зберегти матку. Однак після хімієтерапії раку яєчників часто втрата репродуктивної функції може бути незворотною: рання менопауза є одною з побічних дій ліків.  

Під час лікування пацієнтка все ще може завагітніти, але вагітність категорично протипоказана, бо лікування призводить до важких патологій плоду та його смерті. 

Вартість лікування раку яєчників в МЦ «Клініка Мануфактура»

Вартість лікування складається з вартості призначених препаратів та вартості перебування у стаціонарному чи реанімаційному відділенні на час проведення інфузій. В Україні, як і в усьому світі, поширено використання порт-систем для проведення тривалих та частих інфузій. В нашій клініці ми також проводимо лікування через центральний венозний катетер. Якщо пацієнт обирає такий спосіб введення препаратів, встановлення катетера, його вартість та процедура чищення, оплачуються додатково.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//