Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Лікування анальної тріщини

Лікування анальної тріщини

Анальна тріщина виникає через розрив слизової оболонки анального каналу, внаслідок запору або проносу, пологів та сильного напруження. У більшості пацієнтів тріщина заднього проходу виникає на тлі геморою і є другим серед проктологічних захворювань після геморою. Основними симптомами є сильний біль в задньому проході під час дефекації, спазм сфінктера та виділення невеликої кількості крові. 

Тривалість болю може бути різною - від кілької годин після дефекації до кількох днів. Спазм відчувається як тиск, тяжкість в ділянці анусу, він посилює біль і змушує людину утримуватися від туалету, чим погіршується ситуація. 

Анальні тріщини можуть бути гострими або хронічними. Діагностика захворювання досить проста - лікарю достатньо провести огляд заднього проходу.

Лікування анальної тріщини залежить від стадії і тривалості перебігу хвороби. Найчастішими причинами розвитку анальні тріщини є хронічний геморой або закрепи. Нормалізація випорожнення та медикаментозне усунення спазму дозволяють успішно вилікувати захворювання на початковій стадії. Дотримання рекомендацій щодо дієти для профілактики та лікування запорів, а також індивідуально підібрана схема консервативного лікування забезпечують повноцінне одужання. 

При гострих анальних тріщинах ми використовуємо консервативну терапію та інфрачервону коагуляцію, позитивний результат від застосування яких спостерігається більш ніж у 70 % хворих. 

Хронічні анальні тріщини характеризуються більшою кількістю рецидивів, тому при лікуванні даної патології  в клініці «Мануфактура» виконують оперативне лікування - висічення анальної тріщини з дозованою сфінктеротомією.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//