Онкоуролог
Лікар онкоуролог лікує рак та передракові стани передміхурової залози, зовнішніх статевих органів, рак нирки, рак сечового міхура.
Онкоурологи мають ґрунтовні знання онкологічної патології в урології. Це означає, що до онколога-уролога необхідно звернутися при знайдених новоутвореннях сечостатевої системи для диференціальної діагностики та подальшого лікування.
Як правило, пацієнта направляють на консультацію до онкоуролога, терапевти або урологи при підозрі на рак в результатах рутинного або діагностичного обстеження. Але пацієнт може сам звернутися до онколога-уролога, якщо має симптоми, але обстеження ще не проводилися.
Причини прийти на консультацію до онкоуролога
- Будь-які зміни у сечовипусканні – це найперша і вагома причина для звернення до спеціаліста:
- болюче, часте або утруднене сечовипускання
- затримка сечовипускання
- підтікання урини
- зміна обсягу сечі
- відчуття постійного переповнення сечового міхура
- Поява крові або ознак крові у сечі – причина для негайного обстеження.
- навіть, якщо кров з’явилася однократно і безболісно
- сеча забарвилась кров’ю
- в сечі є згустки крові
- Безболісне збільшення або затвердіння яєчок. Звертатися до онкоуролога, коли з’являються больові відчуття – означає, прийти вже з раком 3-4 стадії.
- Ознаки загального нездужання:
- безпричинна втрата ваги
- загальна слабкість та втрата апетиту
- дискомфорт внизу живота, в попереку чи у паху
- збільшені або болючі лімфатичні вузли у паховій області
- підвищення температури на тривалий час без проявів застуди
Симптоми можуть проявлятися і сукупно, і окремо. Не можна заспокоювати себе думкою, що вони минулися або незначні. Краще обстежитися в онкоуролога та не виявити жодної патології, або діагностувати запалення чи камінець, ніж прийти через пів року з уже запущеним раком.
Без ознак запального процесу чи будь-яких симптомів взагалі консультація онкоуролога потрібна, якщо:
- ви самостійно здали аналіз індекс вільного ПСА (PCA), і його результати виходять за референтні значення для вашого віку;
- у вас в анамнезі був крипторхізм, в тому числі який минувся без хірургічного втручання;
- у вас діагностовано безпліддя;
- у вас виявлено неоплазію зародкових клітин in situ (GCNIS);
- ви маєте прямих родичів із захворюваннями на рак простати, зовнішніх статевих органів, нирки або сечового міхура.
Лікаря онкоуролога повинні регулярно відвідувати пацієнти з діагностованим раком простати, яким призначено активне спостереження раку, а також пацієнтам, які пройшли протипухлинне лікування з приводу будь-якого урологічного раку, і хвороба перейшла у стан ремісії.
Консультацію онкоуролога часто призначають також тим пацієнтам, які проходять лікування від будь-якого раку, і в ході лікування з’явилися урологічні захворювання.
Як проходить огляд у онколога-уролога?
Онкоуролог оглядає пацієнта та аналізує скарги як і уролог, але він також призначає спеціалізоване обстеження та аналізує його результати.
Для уточнення діагнозу онкологу-урологу необхідні дані:
- УЗД простати, що покаже пухлину або інше утворення
- при ознаках пухлини – результати КТ (комп’ютерної томографії) для визначення розміру пухлини, масштабів її проростання в тканини та метастазування
- результати гістологічного дослідження клітин отриманих після біопсії простати
- при крові в сечі проводиться цистоскопія для огляду сечового міхура, УЗД та КТ нирок, і при виявлених новоутвореннях – біопсія та гістологічний аналіз отриманих клітин.
Залежно від клінічної картини онкоуролог може призначати лабораторні аналізи до інструментального обстеження. Підтверджується або спростовується онкологічний характер захворювання лише за гістологічним аналізом клітин новоутворення в лабораторії.
Якщо рак виявлено, тактика лікування визначається консиліумом лікарів-онкологів, до складу якого обов’язково входить онкоуролог.
Якщо патологія виявилася не раком, а доброякісним утворенням чи перехідним передраковим станом, лікар онкоуролог призначає відповідне лікування без залучення онкологічного консиліуму. Спостерігатися та регулярно обстежуватися в онколога-уролога після отриманого лікування, необхідно обов’язково за призначеним ним графіком обстеження.
Що лікує лікар онкоуролог?
Всі онкологічні урологічні захворювання:
- пухлини нирок
- рак сечоводу
- пухлини сечового міхура
- рак передміхурової залози
- рак яєчок
- рак статевого члена
Всі передракові стани та доброякісні урологічні новоутворення:
- гіперплазію органів та тканин сечостатевої системи
- аденома передміхурової залози
- звуження сечоводів
- кісти нирок, сечового міхура та геніталій
- гемангіоми, лімфангіоми генітальної локалізації
Побічні ефекти протипухлинного лікування раку будь-якої локалізації:
- променевий цистит та інші побічні ефекти променевої терапії
Лікарі онкоурологи часто спеціалізуються в хірургії та проводять операції на видалення пухлин та новоутворень, виконують біопсії, уро-стентування, пластику сечового міхура та сечоводів.
Окрема спеціальність онкоуролога дозволила в рази підняти рівень лікування урологічного раку і стала загальнопоширеною світовою практикою. Профільні онкоурологічні відділення було впроваджено в Україні одною з перших країн у Європі. І на рівні з європейськими країнами ми проводимо успішні органозбережні урологічні операції, як, наприклад, резекцію нирки замість радикальної нефректомії.
В онкологічному відділенні МЦ «Клініка Мануфактура» у Києві ми діагностуємо та лікуємо всі види раку нирки, сечоводів та сечового міхура, раку передміхурової залози, зовнішніх статевих органів. Проводиться хімієтерапевтичне, променеве лікування, операції на видалення пухлини, в тому числі лапароскопічні та органозбережні.
Вартість консультації у онколога-уролога
Вартість консультації онкоуролога включає огляд, призначення діагностики та лікування, діагностичний висновок. Вартість мультидисциплінарного онкологічного консиліуму у випадку підтвердження раку, а також лабораторні та інструментальні обстеження оплачуються окремо.
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар