частные больницы киева
приватные клиники киева

Мобільний застосунок
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

Променева терапія з модуляцією інтенсивності (IMRT)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) – це вид зовнішньої радіотерапії, яка використовує кілька рентгенівських променів різної сили для мінімізації опромінення здорових клітин, при променевому лікуванні пухлин ЦНС та пухлин біля інших вразливих структур та органів.

Що таке IMRT променева терапія

IMRT-метод застосовується при дистанційній променевій терапії (коли влив на пухлину здійснюється високоенергетичними променями, що генеруються спеціалізованим медичним апаратом). Він використовує складну технологію створення опромінення, при якому пучки променів мають різну силу або інтенсивність. Це дозволяє променевому терапевту міняти інтенсивність опромінення для зменшення шкідливого впливу на здорові тканини поблизу пухлини.

Коли застосовується IMRT метод променевої терапії

Усі види дистанційної променевої терапії, включаючи метод модуляції інтенсивності, націлюють опромінення на пухлину для пошкодження ракових клітин. При розташуванні пухлини в чутливих до радіації ділянках тіла, тобто де навколишні тканини мають дуже високу радіочутливість і застосування високоенергетичних променів пов’язано з високими ризиками ускладнення, застосування IMRT радіотерапії створює додаткові заходи безпеки і точності проведення сеансу променевої терапії. Таким чином, променева терапія модульованої інтенсивності стає хорошим вибором для лікування пухлин:

  • спинного мозку
  • стовбуру мозку
  • поблизу зорових нервів тощо. 

IMRT-метод також часто використовують і при інших видах раку, коли клінічна картина захворювання вимагає максимально знизити вплив на тканини, що розташовані біля пухлини. IMRT часто використовують при лікуванні:

  • раку молочної залози
  • раку шийки матки
  • раку товстої кишки
  • раку легенів
  • раку простати
  • раку шлунку
  • раку матки

Як проводиться радіотерапія з модуляцією інтенсивності 

Сеанс радіотерапії методом IMRT в процедурі не відрізняється від інших видів променевої терапії. Спочатку проводиться передпроменева підготовка, яка включає в себе КТ-топометричне вивчення пухлини та дозиметричний розрахунок опромінення. Після підготовки та розрахунків призначається сеанс радіотерапії.

Мета передпроменевої підготовки скласти модель індивідуальної програми сеансу опромінення. КТ-зображення пухлини та прилеглих тканин і органів завантажуються в спеціальну програму, яка за розмірами пухлини і місцем розташування обраховує дозу випромінювання, і за формою пухлини створюються необхідні промені, які покриватимуть весь її обсяг під потрібними кутами. Кожен промінь регулюється по силі, що покращує точність та ретельність націлювання майбутнього опромінення так, щоб осередок ракових клітин отримував вищі дози, а ділянки пухлини біля здорових тканин – менші.  

Передпроменева підготовка, часто називається симуляцією сеансу терапії через те, що пацієнт повинен зайняти положення на кушетці лінійного прискорювача так, як він буде лежати на сеансі терапії. За знімками КТ співвідноситься місце розташування та форма пухлини з тілом пацієнта; на тіло, чи спеціально виготовлену маску, наноситься розмітка цілі опромінення. Під час сеансу променевої терапії пацієнт вкладається і фіксується на кушетці в тому самому положенні.  

Під час сеансу променевої терапії методом IMRT пацієнт не відчуває дії променів, апарат не торкається тіла і сама процедура проводиться амбулаторно – після сеансу пацієнт повертається додому.

Тривалість сеансу променевої терапії з модуляцією інтенсивності залежить від цілі, тобто пухлини, а також задачі радіотерапії в цілому. Загалом один сеанс IMRT може тривати до 30 хвилин. Кількість таких сеансів радіотерапії залежить від складності захворювання і стану пацієнта. Курс променевої терапії і вибір її виду призначаються за індивідуальним планом лікування, що складається клінічним онкологом після висновку міждисциплінарного онкологічного консиліуму.

Переваги IMRT променевої терапії

Променева терапія з модульованою інтенсивністю базується на точних технологіях, які можуть вбивати ракові клітини, зберігаючи навколишні здорові тканини. Захист здорових тканин від радіаційного опромінення зменшує пошкодження, а значить зменшує побічну дію та ускладнення променевої терапії, та підвищує безпеку проведення радіотерапії в надчутливих ділянках. Тому IMRT може бути безпечнішим варіантом при лікуванні пухлин головного або спинного мозку та пухлин біля життєво важливих органів.

Як IMRT променева терапія впливає на тіло

Попри знижений ризик пошкодження здорових клітин, IMRT може викликати побічні ефекти.

Побічна дія променевої терапії зворотна: здорові клітини, на відміну від ракових, після закінчення курсу опромінення можуть відтворюватися і організм відновиться. Ускладнення ж від променевої терапії виникають тоді, коли інтенсивність опромінення пошкоджує здорові клітини з незворотними наслідками. Завдяки модуляції інтенсивності опромінення здорових тканин, який забезпечує метод IMRT, ми можемо контролювати вплив на здорові тканини і мінімізувати ризики.

Ціна променевої терапії IMRT методом

Загальна вартість променевої терапії залежить від кількості сеансів, необхідних для курсу лікування. Ціна складається з вартості сеансу передпроменевої підготовки, вартості сеансу терапії і вартості виготовлення індивідуальної маски, якщо вона необхідна при проведенні сеансу променевої терапії.

Вартість послуг

+
Променева терапія
Послуга
Ціна
КТ-топометрична підготовка із застосуванням гейтінгу (синхронізація з диханням)
9 450 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану краніоспінального опромінення
10 970 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування непухлинних захворювань, 3D-методика
5 240 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, 3D-методика
8 000 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, IMRT-методика
8 360 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, VMAT-методика
8 360 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, SRS-методика (радіохірургія)
29 370 грн.
Топометрична підготовка і розробка плану до лікування з використанням електронного випромінювання
3 990 грн.
Проведення сеансу променевої терапії (непухлинні захворювання), 3D-методика
2 150 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, 3D-методика
2 835 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, IMRT-методика
3 990 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, VMAT-методика
3 990 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, SRS-методика (радіохірургія)
48 615 грн.
Проведення сеансу променевої терапії з використання електронного випромінювання
2 835 грн.
Проведення сеансу променевої терапії з використанням гейтінгу (синхронізація з диханням)
4 725 грн.
Проведення сеансу краніоспінального курсу променевої терапії
5 250 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, SBRT - методика (стереотаксична радіотерапія)
29 370 грн.
КТ-топометрична підготовка і розробка плану лікування, SBRT - методика (стереотаксична радіотерапія) з використанням гейтінгу (синхронізація з диханням)
30 450 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, SBRT-методика (стереотаксична радіотерапія) з використанням гейтінгу (синхронізація з диханням)
14 700 грн.
Проведення сеансу променевої терапії, SBRT-методика (стереотаксична радіотерапія)
15 435 грн.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


Наші фахівці

лікарі клініки мануфактура
Медичний фізик
Досвід роботи: з 2017 р.
лікарі клініки мануфактура
Променевий терапевт вищої категорії
Досвід роботи з 2003 р.
//