Всесвітній день імунітету
1 березня - всесвітній день імунітету! Його відзначають, щоб нагадати людям про способи зміцнення імунної системи та популяризація здорового способу життя!
«Імунітет» походить від латинського «immunitas», що означає «захищений», «вільний». Імунітет в медичному значенні - це сукупність захисних механізмів організму, які борються з чужорідними агентами (вірусами, бактеріями, паразитами, хімічними сполуками). Збалансованість таких механізмів у системі є, власне, імунною системою, яка забезпечує стійкість організму до агресивних впливів із зовні та сталість його внутрішньої системи, що ми звично називаємо «здоров'ям».
Вирізняють такі види імунітету:
- Вроджений. Це спадковий опір організму до дії певних сторонніх агентів (люди не хворіють на деякі захворювання тварин і навпаки).
- Набутий:
- Природний активний імунітет, який виникає після перенесеного захворювання;
- Природний пасивний імунітет, який передається від матері до дитини через грудне молоко або плаценту;
- Штучний активний імунітет - виникає після щеплення вакцинами;
- Штучний пасивний імунітет - формується після введення сироватки.
На жаль, не існує «чарівної пігулки» для зміцнення імунітету. Здорову імунну систему можна «здобути» щоденним дотриманням правил здорової поведінки:
- Раціональне харчування. Найкращі вітаміни містяться в продуктах харчування. Повноцінний та збалансований раціон забезпечує адекватне функціонування всіх органів і систем та імунної системи включно.
- Повноцінний сон. Ідеальна тривалість сну дорослої людини 7-8 годин. За менше, ніж 6 годин організм не встигає відновити стан клітин та функціонування органів. Відсутність повноцінного відпочинку зменшує опірність імунної системи.
- Прогулянки на свіжому повітря та фізична активність - запорука здорового функціонування серцево-судинної, ендокринної та шлунково-кишкової системи організму, які безпосередньо зебезпечують міцність імунітету.
- Вакцинація - важлива складова імунітету, оскільки дає захист організму від небезпечних захворювань. Важливо, щоб дорослі люди вчасно отримували планові щеплення (від дифтерії і правцю - раз на 10 років) та сезонні щеплення (проти грипу), а також щеплення проти коронавірусноі інфекціі. Щеплення не захищають на 100% від захворювання, але допомагають організму боротися в разі появи хвороби і тим самим зменшують ризики ускладнень чи тяжкого її перебігу.
Зміцнення імунної системи невід'ємне від здорового способу життя!
Читати інші статті
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар