Всесвітній день імунітету
1 березня - всесвітній день імунітету! Його відзначають, щоб нагадати людям про способи зміцнення імунної системи та популяризація здорового способу життя!
«Імунітет» походить від латинського «immunitas», що означає «захищений», «вільний». Імунітет в медичному значенні - це сукупність захисних механізмів організму, які борються з чужорідними агентами (вірусами, бактеріями, паразитами, хімічними сполуками). Збалансованість таких механізмів у системі є, власне, імунною системою, яка забезпечує стійкість організму до агресивних впливів із зовні та сталість його внутрішньої системи, що ми звично називаємо «здоров'ям».
Вирізняють такі види імунітету:
- Вроджений. Це спадковий опір організму до дії певних сторонніх агентів (люди не хворіють на деякі захворювання тварин і навпаки).
- Набутий:
- Природний активний імунітет, який виникає після перенесеного захворювання;
- Природний пасивний імунітет, який передається від матері до дитини через грудне молоко або плаценту;
- Штучний активний імунітет - виникає після щеплення вакцинами;
- Штучний пасивний імунітет - формується після введення сироватки.
На жаль, не існує «чарівної пігулки» для зміцнення імунітету. Здорову імунну систему можна «здобути» щоденним дотриманням правил здорової поведінки:
- Раціональне харчування. Найкращі вітаміни містяться в продуктах харчування. Повноцінний та збалансований раціон забезпечує адекватне функціонування всіх органів і систем та імунної системи включно.
- Повноцінний сон. Ідеальна тривалість сну дорослої людини 7-8 годин. За менше, ніж 6 годин організм не встигає відновити стан клітин та функціонування органів. Відсутність повноцінного відпочинку зменшує опірність імунної системи.
- Прогулянки на свіжому повітря та фізична активність - запорука здорового функціонування серцево-судинної, ендокринної та шлунково-кишкової системи організму, які безпосередньо зебезпечують міцність імунітету.
- Вакцинація - важлива складова імунітету, оскільки дає захист організму від небезпечних захворювань. Важливо, щоб дорослі люди вчасно отримували планові щеплення (від дифтерії і правцю - раз на 10 років) та сезонні щеплення (проти грипу), а також щеплення проти коронавірусноі інфекціі. Щеплення не захищають на 100% від захворювання, але допомагають організму боротися в разі появи хвороби і тим самим зменшують ризики ускладнень чи тяжкого її перебігу.
Зміцнення імунної системи невід'ємне від здорового способу життя!
Читати інші статті
02.09.2024
Прийом медикаментів при грудному вигодовуванні
Порада неонатолога, педіатра, консультатки з грудного вигодовування.
Запишіться на прийом
Ваше ім'я
Номер телефону
Напрямок
Бажана дата
Коментар