частные больницы киева
приватные клиники киева приватна_онкологічна_лікарня_в_києві

Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

лечение рака в киеве
с.Ходосівка

До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

До всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією «Клініка Мануфактура» дає прості, але ефективні поради щодо нормалізації артеріального тиску.

Ось вони:

  • правильно харчуйтесь;
  • ведіть активний спосіб життя;
  • нормалізуйте режим роботи та відпочинку (це один з ключових інструментів в боротьбі з хронічним стресом);
  • скорегуйте зайву вагу;
  • слідкуйте за рівнем артеріального тиску (при його підвищенні, обов'язково зверніться до лікаря, і, постійно приймайте антигипертензивну терапію, що він призначить);
  • уникайте тютюнопаління;
  • уникайте зловживання алкоголем;
  • регулярно (1 раз на рік) перевіряйте стан свого організму (рентген органів грудної клітини, електрокардіограма, загальні аналізи крові та сечі, рівень цукру в крові, ліпідограма).

Більш детальне обстеження буде враховувати індивідуальні особливості Вашого організму і потребує консультації лікаря. Тепер докладніше по кожному з пунктів.

Для профілактики серцево-судинних захворювань підходить середземноморська дієта. Ось її основні принципи: вживання у великій кількості овочів та фруктів, а також бобових, зменшення

кількості споживаних вуглеводів, оливкова олія, замість жирів тваринного походження, і в першу чергу, споживання великої кількості риби та морепродуктів – все це і є секрети середземноморської дієти.

Активний спосіб життя – це, за рекомендаціями лікарів 3 і більше разів на тиждень 30 і більше хвилин аеробних навантажень (швидка ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання, робота на орбітрек і інші динамічні види активності), інтенсивність яких залежить від рівня Вашої тренованості.

Нормалізація режиму включає достатній за тривалістю нічний сон (7-8 годин) і своєчасний за часом відхід до сну (бажано не пізніше 22:00). Оптимальну вагу можна обчислити, скориставшись індексом маси тіла (величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла зросту, і тим самим, побічно оцінити, чи є маса недостатньою, нормальною, надмірною). Оптимальний показник знаходиться в межах 18-24. В інтернеті досить онлайн калькуляторів для розрахунку цього показника. Розрахуйте свій. Цільовим рівнем артеріального тиску вважається тиск менше 130/90. Більш детальну інформацію щодо конкретно Вашого випадку Ви можете отримати у фахівця.

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, курцем вважають людину, яка вживає, як мінімум, один будь-який тютюновий продукт кожен день. Під тютюновим продуктом розуміють виріб, повністю або частково виготовлений з тютюнового листя в якості сировини, приготоване для паління, смоктання, жування або нюху.

Надмірним споживанням алкоголю вважають вживання більше 2-х стандартних порцій алкогольних напоїв в день для чоловіків, причому показник для жінок і осіб з невеликою вагою становить 1 стандартну порцію. Однією стандартної порцією вважають таку, що містить 10 грамів спирту. Така кількість міститься приблизно в 330 мл пива, або 125-150 мл вина (9-11% міцності), або 25-30 мл міцних (40-45% міцності) алкогольних напоїв.

Піклуйтеся про своє серце і судинах, і вони довго будуть радувати Вас надійною роботою. Вичерпну інформацію про методи профілактики, діагностики, лікування серцево-судинної патології Ви можете отримати в медичному центрі «Клініка Мануфактура». Наші фахівці розроблять для Вас персональний план обстеження, індивідуальну профілактичну програму, а, при наявності патології – підберуть адекватне лікування, засноване на доказовій медицині, враховуючи особливості Вашого організму.

Читати інші статті

консультація лікаря київ

13.02.2024

Лінійний прискорювач Центру Онкології

Передові технології променевого лікування

Детальніше

консультація лікаря київ

12.09.2023

НПК Трансформація клінічної досконалості в онкології через досвід лікування

Детальніше

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//