Мобільний додаток
«Особистий кабінет пацієнта»

с.Ходосівка

Лікування парапроктиту

Діагностика та лікування парапроктиту

Парапроктит є запаленням в тканинах навколо прямої кишки через попадання інфекції. Супроводжується появою нагноєнь, які в міру розвитку хвороби, поширюються на прилеглі тканини. Збудниками парапроктита зазвичай є стафілококи, стрептококи або кишкова паличка. Парапроктит розвивається як ускладнення після геморою, анальної тріщини та інших проктологічних захворювань.

При парапроктиті пацієнти відчуває гострий біль в області прямої кишки, мають запори, набряклість та подразнення шкіри навколо ануса, часто проявляються хибні позиви до дефекації. Запальний процес призводить до підвищення температури тіла та появи слабкості.

Хронічна форма парапроктиту може супроводжуватися появою нориці - неприродного каналу на внутрішній поверхні прямої кишки, через яку виділяється гній. Для парапроктиту характерні тимчасові періоди ремісії, коли больові відчуття слабшають, однак пізніше повертаються періоди загострення. Самостійно парапроктит не минає.

Для діагностики захворювання в клініці «Мануфактура» застосовується трансректальна ультразвукова діагностика (ТРУЗД), що на даний момент є «золотим стандартом» у діагностиці як гострого, так і хронічного парапроктиту. Метод лікування залежить від характеру запального процесу, але завжди вимагає проведення оперативного втручання.

При гострому парапроктиті ми проводимо операцію розкриття, санацію та дренування гнійника з ліквідацією внутрішнього отвору за Габріелем або із заведенням лігатури за Гіппократом. 

При хронічному парапроктиті оперативна тактика обирається з огляду на вид норицевого ходу:

  • при інтрасфінктерному парапроктиті – операція Габріеля;
  • при транссфінктерному парапроктиті – операція Габріеля або висічення нориці зі сфінктеропластикою;
  • при екстрасфінктерному парапроктиті – висічення нориці із заведенням лігатури за Гіппократом;

Лікарями нашої клініки вперше в Україні у 2009 році для лікування хронічного парапроктиту було застосовано обтуратор Аnal Fistula Plug.

Запишіться на прийом

Ваше ім'я

Номер телефону

E-mail

Напрямок

Бажана дата

Коментар


//